Francja, Niemcy, USA, Węgry, Włochy – kulturę tych krajów poznają uczestnicy zimowej edycji naszych muzealnych półkolonii. Dzięki współpracy z instytutami i konsulatami przedstawimy nie tylko historię, ale również współczesne oblicze wybranych państw.
Komisja Europejska ogłosiła 2018 r. Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego, doceniając rolę dziedzictwa w utrzymywaniu tożsamości, a także integracji mieszkańców. W Muzeum AK zrealizujemy tę ideę poprzez spotkania z przedstawicielstwami krajów, które miały wpływ na sytuację Polski w czasie II wojny światowej.
Odwiedzimy Konsulat Generalny Republiki Francuskiej (ul. Stolarska), Goethe Institut (Rynek Główny), Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (ul. Stolarska), Konsulat Generalny Węgier (ul. Lubicz) oraz Włoski Instytut Kultury (Istituto Italiano di Cultura di Cracovia przy ul. Grodzkiej). Dzięki tym wizytom dzieci i młodzież poznają nie tylko codzienność pracy placówek dyplomatycznych i instytucji wspierających kulturę, ale również historię i atrakcje turystyczne poszczególnych krajów.
Szczególnie ciekawie zapowiada się spotkanie z prof. Wojciechem Narębskim – wybitnym polskim geologiem, żołnierzem 2 Korpusu Polskiego w ramach którego służył niedźwiedź Wojtek. Profesor podzieli się swoimi wojennymi wspomnieniami, a także opowie o badaniach geograficznych. Atrakcjami lutowych spotkań będzie też gra miejska po centrum Krakowa i gra terenowa w Muzeum. W programie nie zabraknie zwiedzania ekspozycji, warsztatów i budowania makiet.
Zostały jeszcze wolne miejsca na pierwszy turnus – od 12 do 16 lutego.
Szczegóły oraz niezbędne dokumenty dostępne są pod adresem: http://www.muzeum-ak.pl/wydarzenia/formatka.php?idwyb=1108
Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki
Czy i jak motywować dzieci
Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!
31-511 Kraków
12 41 00 770
biuro@muzeum-ak.pl
http://www.muzeum-ak.pl/