Czekamy 30 kwietnia i 1 maja od godziny 10.00
Ekologia nie musi być trudna i nawet drobne działania, takie jak segregacja śmieci, gaszenie światła, czy jeżdżenie autobusem mają znaczenie dla środowiska naturalnego. Gdański Dzień Ziemi to wspólne przedsięwzięcie Miasta i Polskapresse Sp. z o.o./ Prasa Bałtycka, którego celem jest propagowanie proekologicznych postaw.
Akcja "Drzewko za makulaturę" organizowana w ramach plenerowej imprezy – Gdański Dzień Ziemi – cieszy się dużym powodzeniem. Podczas poprzedniej edycji udało się zebrać 20 ton makulatury w zamian za ponad 5 tys. drzewek i krzewów ogrodowych. Ale Gdański Dzień Ziemi to nie tylko zbiórka makulatury w zamian za sadzonki i zeszyty. Wszyscy, którzy przyjdą w tych dniach na Targ Węglowy, będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych konkursach, posłuchać muzyki, dowiedzieć się więcej o ekologii, czy zrobić zakupy na Jarmarku Wiosennym, któremu w tym roku towarzyszyć będzie Giełda Ogrodnicza.
Tydzień przed akcją w Dzienniku Bałtyckim zamieszczane będą kupony upoważniające do wymiany 5 kg makulatury na sadzonki. Bieżące wydanie Dziennika Bałtyckiego będzie również dostępne na stoisku Prasy Bałtyckiej podczas Gdańskiego Dnia Ziemi.
Organizatorów wspierają: PGL Lasy Państwowe, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.
Światowy Dzień Ziemi
Dzień Ziemi (ang. Earth Day) to nazwa akcji, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. A przeprowadzana jest co roku wiosną, w Polsce 22 kwietnia. Na całym świecie w organizację Dnia Ziemi włączają się tysiące organizacji społecznych, mediów, samorządów oraz przedstawicieli biznesu. Początki Dnia Ziemi sięgają przełomu lat 60-tych i 70-tych, kiedy to amerykański ekolog John McConnell w 1969 roku na konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego przedstawił ideę Dnia Ziemi.
Rok 2010 jest rokiem jubileuszowym – świętować będziemy 40- lecie obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20- lecie w Polsce.
źródło www.gdansk.pl