Odpowiedzi na te i inne trudne dziecięce pytania będzie można poznać podczas XVI Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. W programie wydarzenia – poza zwiedzaniem dziesięciu zabytkowych miejsc – znalazły się m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 i 6-13 lat oraz gra terenowa dla młodych (10-13 lat) pasjonatów architektury.
Ponadto w punktach informacyjnych na małych odkrywców czekać będą quizy w postaci rysunkowych rebusów, zagadek, szarad, zadań, których wykonanie wymaga obecności na miejscu i poznania prezentowanych zabytków. Będzie można zdobyć nagrody!
Przypomnijmy, Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedno z największych cyklicznych wydarzeń popularyzujących kulturę regionu. Co roku, podczas dwóch majowych weekendów, goście zachęcani są do zwiedzania miejsc nieznanych i takich, które kryją niezwykłe historie. Poznają je dzięki miejscowym przewodnikom, gospodarzom zabytków, ekspertom i ludziom zafascynowanym lokalnym dziedzictwem.
Zwiedzanie uatrakcyjnią liczne warsztaty, pokazy, spotkania, koncerty, spacery oraz wycieczki tematyczne, które przyczynią się do lepszego poznania prezentowanych miejsc.
Podczas tegorocznej, XVI edycji zatytułowanej, w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą wybuchu I wojny światowej, „Wielki wybuch 1914-1918" będzie można zwiedzić zabytki związane z tym okresem:
17 i 18 maja 2014 r.:
Fort nr 44 Tonie w Krakowie
Pałac Goetzów-Okocimskich w Brzesku
Zespół Tarnowskich Wodociągów w Tarnowie
Cmentarz wojskowy nr 192 w Lubince
24 i 25 maja 2014 r.:
Pałac Larischa w Krakowie
Klub Garnizonowy w Krakowie
Muzeum Regionalne PTTK w Gorlicach
Pałac Długoszów w Siarach
Cmentarz wojskowy nr 60 na Przełęczy Małastowskiej
Szczegółowy program oraz informacje praktyczne na stronie: www.dnidziedzictwa.pl
30-233 Kraków
tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75
instytut@mik.krakow.pl
http://www.mik.krakow.pl