Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Arboretum Wojsławice

rośliny arboretum w wojsławicach
Możemy tam podziwiać przeróżne gatunki i odmiany roślin, kwiatów, drzew i krzewów. Takiej ilości pięknych azalii, chyba jeszcze nie widziałam.

Zaraz przy wejściu można podziwiać duży zbiór przedmiotów używanych przez nasze babcie, a może i prababcie, w tak zwanej Kuchni Babci. Są tam stare przybory kuchenne: tłuczki, maszynki, garnki, talerze, miseczki. Stary wózek dla dzieci najbardziej spodobał się mojej córci. Narzędzia i wiele innych rzeczy, które nawet nie sposób wymienić. Warto pojechać i samemu się przekonać.

Mąż bawił się w kowala, ja udawałam, że sprzedaję wodę sodową – tak właśnie pewnie pamiętacie smak takiej wody – a przede wszystkim sposób podania i przygotowania. Tam można to wszystko zobaczyć, wspominać, podziwiać.

Wracając do pięknych widoków, można po spacerze alejkami, usiąść w wielu miejscach specjalnie przygotowanych, na ławkach, przy stolikach, przy grillu, albo na trawie.

Spokój, cisza, można odpocząć od zgiełku miasta. Jest to też rewelacyjne miejsce to sesji zdjęciowych ślubnych, komunijnych lub po prostu rodzinnych.

Dzieci z pewnością nie będą się nudzić, jest wiele fascynujących miejsc, kamieni, schodków, zakamarków gdzie można zajrzeć.

Opis przysłała Pani Anna Łabuńska.

Bilety i godziny otwarcia

Plan Arboretum

Więcej informacji na stronie http://www.arboretumwojslawice.pl/

263 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent