Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Rogów i jego atrakcje

rogow-i-jego-atrakcje

Muzeum Lasów i Drewna

Początki gromadzenia zbiorów sięgają lat 1949-1950 i z tego okresu pochodzi większość eksponatów. Zbiory Muzeum Lasu i Drewna przedstawiają także dużą wartość naukową i poznawczą dla opracowania monografii przyrodniczej okolic Rogowa.

Muzeum cieszy się dużym zainteresowaniem, a pracownicy dbają o to, aby zaskakiwać Gości nowymi wystawami. Nieodłączną część muzeum stanowi izba edukacyjna. Jest wydzieloną, niezależną salą. Znajduje się tu kilkanaście spreparowanych okazów zwierząt, które są wykorzystywane podczas lekcji muzealnych. W izbie prowadzone są również hodowle: gekona oraz owadów.

W muzeum wydzielono następujące działy:
– kolekcja ssaków;
– kolekcja ptaków;
– kolekcja owadów;
– kolekcja szyszek;
– ksyloteka;

Muzeum Lasu i Drewna
ul. Leśna 5A
tel. 46 874 83 74

Arboretum
Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego to jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce. Jest jednostką organizacyjną Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie, w skład którego wchodzi także Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, Nadleśnictwo Rogów oraz gospodarstwa szkółkarskiego. Położony jest w dawnym siedlisku leśym i ma charakter parku leśnego. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej. Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium – ulubione miejsce wielu zwiedzających.

 

Arboretum w Rogowie
tel. (46) 874 81 36
arboretum@sggw.pl
http://www.arboretum.sggw.pl

Skansen kolejowy
Kilka lat temu utworzono w Rogowie skansen kolejowy, którym zgromadzono ponad 120 sztuk taboru wąskotorowego. Można tu obejrzeć m.in. parowozy, lokomotywy spalinowe i dziesiątki wagonów. Najstarsze pochodzą sprzed I wojny światowej.

Rozkład jazdy znajduje się na stronie kolei.

Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych
ul. Dworcowa 37
95-063 Rogów
tel. 46 874 80 23
biuro@kolejrogowska.pl
http://kolejrogowska.pl/


 

702 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent