Akwarium Gdyńskie

akwarium-gdynskie

Dla wielbicieli cudów przyrody chciałam polecić Akwarium Gdyńskie. Natknęłam się na nie przypadkiem, zwiedzając Port ze swoją rodziną. Kupiliśmy bilety (dość drogie, ale warto!) i zatopiliśmy się w tym fantastycznym miejscu, na prawie dwie godziny.

Moglibyśmy spędzić tam jeszcze więcej czasu, ale najmłodsza córeczka miała już dość. Z racji jej młodego wieku – ośmiu miesięcy, to zrozumiałe, że nawet w tak ciekawym miejscu można się nieco znudzić. Zwłaszcza, że chociaż można było podziwiać, a na koniec nawet pogłaskać prawdziwą rybę, to nie można było jej na przykład ugryźć, albo chociaż się z nią pobawić…
… a niemowlaczki oceniają świat przeważnie na podstawie smaku.

W Akwarium zwiedzający mogą zobaczyć bardzo wiele gatunków ryb, płazów i gadów. Jest tu też wiele różnych makiet naukowych o morzu, budowie różnych organizmów, zdjęć, rekwizytów. Szczególnie zainteresowani, poza oglądaniem żywych stworzeń, mogą skorzystać nawet z warsztatów i szkoleń.

Miejsce to przyjazne jest dzieciom i osobom niepełnosprawnym. Bez problemu wjechaliśmy do środka wózkiem i zwiedziliśmy dokładnie każde piętro. W łazience jest przewijak, w kawiarence specjalne krzesełka dla niemowląt.
Zwiedzanie jest płynne i przebiega bez przykrych niespodzianek, gdy przestrzega się prawostronnego kierunku poruszania i jeszcze kilku innych zasad. W Akwarium można robić zdjęcia, należy tylko wyłączyć flesz. Trzeba też zachowywać się cicho, co niestety nie jest już takie łatwe, zwłaszcza dla dzieci. Widok tylu wspaniałych okazów, chcąc nie chcąc wyzwala w dzieciach takie emocje, że muszą od czasu do czasu choć pisnąć z radości, zachwytu lub strachu. Córka (5 lat) zmykała z krzykiem, gdy za szybą poruszył się ogromny pyton, a syn (7 lat) nie mógł powstrzymać okrzyku zachwytu na widok ośmiornicy. Oboje nie mogli stać spokojnie i cicho przy wielkich akwariach pełnych kolorowych rybek i koralowców.

Na szczęście, takie okrzyki emocji są dozwolone, bo nikt nas nie przegonił, ani nawet nie skarcił.
Tyle tam widzieliśmy wspaniałych okazów, że nie potrafiłabym ich zliczyć.
Były tam takie dziwne morskie robaczki, których nazwy nie pamiętam, a które wyglądały tak jakby rosły sobie na dnie morza. Jak na przykład marchewki albo pietruszka. Naprawdę bardzo śmieszne stworzenia. Były również żółwiki, małe rekiny, kraby, meduzy (przeróżne), niesamowite czarne iglaki oraz wiele, wiele gatunków ryb.
I masa innych dziwnych stworzeń, których nigdy wcześniej nie widziałam, ani też o których istnieniu nie wiedziałam i nie słyszałam.

Niektóre z nich nas rozbawiły (jak te robaczki, o których wcześniej pisałam), inne zaciekawiły, a jeszcze inne wzbudzały grozę.

Na koniec zwiedzania skierowano nas do sali, gdzie można dotknąć pływające ryby. Dzieci trochę się bały, ale miały dużo radości i satysfakcji, gdy w końcu odważyły się pogłaskać taką śliską rybę.

Obiekt ten znajduje się w centrum Gdyni przy alei Jana Pawła i jest ze wszystkich stron otoczony morzem!

Ceny biletów
Dla całych rodzin przewidziane są atrakcyjne rabaty, a dzieci do lat 4 mają wstęp wolny.

Nie zapomnieliśmy też o pamiątkach: świecąca piłeczka z rybką w środku i statek w butelce – wszystko na temat.
Serdecznie polecam to miejsce.

Adres:
Akwarium Gdyńskie MIR – PIB
al. Jana Pawła II 1
81-345 Gdynia

Więcej informacji na stronie: www.akwarium.gdynia.pl/

Akwarium Gdyńskie zwiedzała Danuta Miszczak. Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

ZOBACZ TAKŻE:rodzinaweekendwyjazdy