UD

Z papierem wśród zwierząt – ogólnopolski konkurs origami dla dzieci

konkurs origami 2017 baner
Ogólnopolski konkurs origami „Z papierem wśród zwierząt” skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum – do wszystkich miłośników origami z całej Polski.

Prace będą oceniane w 4 kategoriach wiekowych. Zamierzeniem konkursu jest szerzenie postawy proekologicznej, kształtowanie postawy szanującej otaczającą nas przyrodę, uwrażliwienie na potrzeby zwierząt i oczywiście doskonalenie techniki składania papieru. Rozwijanie motoryki małej jest bardzo istotne w dzisiejszych czasach, gdzie prace manualne schodzą na dalszy tor.

ORGANIZATORZY
Szkoła Podstawowa nr 19 w Łodzi

KONKURS POD PATRONATEM
Polskiego Centrum Origami
Polskiego Towarzystwa Origami
Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi
Magazynu dla dzieci “Świerszczyk”
Portalu “Miasto Dzieci”

WARUNKI UCZESTNICTWA
Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest wykonać pracę w formie obrazu, która przedstawiać będzie zwierzęta afrykańskie w ich naturalnym środowisku. Pracę należy wykonać na tekturowym podkładzie o wymiarach 40 cm x 40 cm. Elementy pracy nie mogą wystawać poza jego obszar.
Elementy obrazu należy wykonać w technice origami (płaskie lub przestrzenne). Nie dopuszcza się nacinania kartki w trakcie składania. Można zastosować klej w celu połączenia elementów obrazu. Można wykorzystać różne dodatki np. kamyczki, liście i inne do ozdobienia pracy.
Każdy uczestnik może złożyć na konkurs tylko 1 pracę. Z tyłu pracy prosimy o naklejenie wypełnionej metryczki oraz o czytelne wypełnienie karty zgłoszenia i oświadczenia. Kartę zgłoszenia oraz oświadczenia prosimy
osobno dołączyć do pracy. Prace bez metryczki, bez karty zgłoszenia oraz oświadczenia nie będą oceniane. Dokumenty do pobrania wraz z regulaminem konkursu.

KRYTERIA OCENY
Jury konkursu oceniać będzie:
– zgodność z tematem konkursu
– atrakcyjność wizualną
– kompozycję i estetykę wykonania pracy
– trudność złożeń
– dobór koloru i papieru

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
Prace należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 19, 94-108 Łódź, ul. Balonowa 1, do dnia 12 maja 2017 r. (nie decyduje data stempla pocztowego). Prosimy o dokładne zabezpieczenie prac przed ewentualnymi uszkodzeniami w czasie transportu.
Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy, a opiekunowie specjalne podziękowania.
Lista nagrodzonych osób zamieszczona będzie na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Łodzi pod adresem sp19lodz.edupage.org .
O terminie uroczystego podsumowania konkursu zwycięzcy zostaną poinformowani drogą mailową. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie podczas podsumowania konkursu, a także w Łódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w późniejszym terminie.

KONTAKT
Blanka Pentela – instruktor origami PTO (blunek@interia.pl)
Barbara Kamińska – animator origami PCO (baskakam@wp.pl)

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania (pdf)

Więcej informacji na stronie Polskiego Towarzystwa Origami oraz Polskiego Centrum Origami.

519 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent