XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik

Świetlik XIII edycja

Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik®” zapraszają do wzięcia udziału w XIII edycji, która dzięki Wam na pewno nie będzie pechowa!

Konkurs „Świetlik®” jest skierowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych, którzy są dociekliwi, kreatywni i ciekawi świata.

Jeśli lubicie eksperymenty naukowe i rozwiązywanie interesujących i zaskakujących łamigłówek, to Konkurs „Świetlik®” jest właśnie dla Was!

Organizatorem XIII edycji Konkursu jest Fundacja Akademia IBSE. W tym roku szkolnym test konkursowy „Świetlika®” odbędzie się 17 marca. Przygotujemy dla Was zestawy doświadczeń oraz pytania testowe na 8 poziomach, odpowiednio dla każdej klasy szkoły podstawowej. Doświadczenia dedykowane XIII edycji Konkursu zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej www.swietlik.edu.pl  już 21 stycznia 2020 r.

Cały świetlikowy zespół troszczy się o wysoki poziom merytoryczny Konkursu. Pytania testowe dotyczą fizyki, chemii, biologii, geografii, astronomii, ekologii i elementów techniki. Przygotowania do testu konkursowego mogą stanowić ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu całej rodziny, wzbogacenie słownictwa i poszerzenie horyzontów.

Dokładamy wszelkich starań, by żmudne przygotowania uczestników zostały docenione. Nagrody w Konkursie otrzymują wszyscy laureaci oraz wyróżnieni, a każdy uczestnik otrzymuje imienny dyplom.

W XII edycji „Świetlika®” wzięło udział prawie 46 000 uczniów z  1 323 szkół. Przyznaliśmy 9 636 nagród indywidualnych.

Pamiętajcie jednak, że uczniów do Konkursu może zgłosić wyłącznie nauczyciel. Dlatego jeśli w Waszej szkole nigdy nie było „Świetlika®” koniecznie opowiedzcie o nim swoim nauczycielom! Zapisy trwają od 1 października 2019 r. do 24 lutego 2020  r.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:patronatprzyroda