Weleda
Weleda Baby

Empik Go organizuje III edycję konkursu na opowiadanie

Empik Go organizuje III edycję konkursu na opowiadanie
Ruszyła trzecia edycja konkursu Empik Go SHORT na opowiadanie gatunkowe. Tym razem organizatorzy czekają na bajki i opowiadania dla najmłodszych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 grudnia.

Już po raz trzeci Empik Go organizuje konkurs na najlepsze opowiadanie gatunkowe. Poziom i skala nadesłanych prac w ubiegłych latach jest najlepszym dowodem na to, że w każdym z nas drzemie nutka artysty. Organizowane od 4 lat przez Empik Go konkursy stanowią  szansę dla twórców – zarówno debiutujących, jak i bardziej doświadczonych – na zaistnienie.

Każdy z nas choć raz opowiedział historię pełną przygód i niezwykłych bohaterów. Rodzice, dziadkowie i nie tylko – spiszcie je i wyślijcie do organizatorów konkursu. Jury w składzie: Justyna Kozłowska (vlogerka, twórczyni kanału @10minutspokoju, mama 4 dzieci), Ewa Świerżewska (autorka i tłumaczka), Marta Cyzio (redaktorka inicjująco-prowadząca), Patrycja Klempas  (redaktorka inicjująco-prowadząca w wydawnictwie Wilga) i Małgorzata Corvalan (szefowa portalu miastodzieci.pl) czeka na prace.

Gdzie najlepiej szukać natchnienia? Tłumaczy Justyna Kozłowska:

Dla mnie największą inspiracją są same dzieci. To jakie zadają pytania, jak czasem śmiesznie przekręcają słowa, jak próbują nam różne rzeczy wytłumaczyć czy zrobić, to mnie zawsze urzeka i wzrusza i myślę, że może być dobrym punktem wyjścia do stworzenia historii.

Patronem konkursu jest redakcja Miasto Dzieci, która przygotowała dla uczestników nagrodę specjalną. O tym, co winna zawierać praca, która urzeknie redakcję opowiada Małgorzata Corvalan, szefowa portalu, a także jurorka konkursu:

Czekamy na opowieści takie, których maluchy będą słuchać z szeroko otwartymi oczami i buziami. Ja liczę na wesołe opowieści. Może jakaś śmieszna historia, która wydarzyła się w waszej rodzinie? Opowieść o zabawnej niespodziance lub nieporozumieniu? Może coś na temat sprytnego wybrnięcia z kłopotliwej sytuacji? Już nie mogę się doczekać.

Wszyscy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w stworzeniu słuchowiska, mogą zgłosić tekst na stronie www.empik.com/short. Główna nagroda w konkursie to 5 000 zł oraz podpisanie umowy wydawniczej z Empik Go. Teksty należy zgłaszać do 31 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na kwiecień 2024 roku.

 

Wystartowała także czwarta edycja Empik Go STORY na najciekawszy scenariusz, na podstawie którego powstanie oryginalny serial audio. Więcej można znaleźć na stronie www.empik.com/story.

757 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent