Wybierz miasto
Pimi w krainie tygrysów

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie. Filia nr 2

Poza gromadzeniem i udostępnianiem zbiorów Filia nr 2 dla dzieci prowadzi działalność kulturalno-oświatową w różnorodnych formach: elementy pedagogiki zabawy i dramy,  Biblioteczny Teatrzyk Lalek, współpracuje z wieloma przedszkolami i szkołami znajdującymi się nie tylko w zasięgu oddziaływania biblioteki. Wiele ciekawych przedsięwzięć zrealizowano wspólnie z sąsiadującą Filią nr 12.

Dużo zmian wprowadziło podłączenie do szerokopasmowego Internetu. Wprawdzie taki dostęp do Sieci spowodował odpływ czytelników korzystających z księgozbioru podręcznego i programów edukacyjnych, to jednak bibliotekarze zyskali nowe źródła informacji, możliwość pobierania i sprawdzania opisów w wielu bibliotecznych katalogach w całej Polsce oraz nowe narzędzie promocji biblioteki, jaką jest strona WWW.

Katalog filli można przeglądać pod tym adresem.

Z aktualnościami  z MBP Polesie można zapoznać się na blogu filii.

Wirtualny spacer po bibliotece.

ul. Wróblewskiego 67

042 688 31 30; 042 637 30 49
filia2@mbplp.lodz.pl

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Polesie. Filia nr 2