UD

Zygmunt - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Zygmuś
Znaczenie : pomocny w zwycięstwie
Planeta : Mars
Znane : Zygmunt Freud, Zygmunt Kałużyński, Zygmunt Kęstowicz, Zygmunt Konieczny, Zygmunt Krasiński, Zygmunt Kubiak, Zygmunt Kukla, Zygmunt (Muniek) Staszczyk , Zygmunt Wróblewski
Imieniny : 2 maja
 

Historia imienia

Stare imię germańskich rycerzy – Zygmunt – pochodzi od słów sigu – „zwyciężać” i munt – „pomoc, opieka”. W Polsce nosili to imię królowie z rodu Jagiellonów i Wazów.

Znaczenie imienia Zygmunt

Zygmunt znaczy – pomocny w zwycięstwie.

Numerologia imienia Zygmunt

Swoim brzmieniem, a także wojennym znaczeniem i rycerską przeszłością, imię Zygmunt przypomina słowiańskiego Zbigniewa, z którym ma tę samą liczbę – TRÓJKĘ, liczbę ludzi pełnych werwy, animuszu i ducha zdobywców.

Jaki jest Zygmunt?

Imię Zygmunt przypada zwykle w udziale mężczyznom śmiałym i silnym wewnętrznie, takim, którzy nie lękają się trudności i w każdej sytuacji zachowują zdrowy, niewymuszony optymizm. Prowadzą życie aktywne i ruchliwe; wydaje się zresztą , że częściej niżby to wynikało ze statystyki imię to występuje wśród mistrzów sportu. Zygmuntowie nie mają nawyku stawiać sobie żadnych ram ani ograniczeń. Nie ma obaw, aby „spoczęli na laurach”. Osiągnięcie pewnego celu oznacza dla nich, że oto zwolniły się siły, aby dążyć do zadań jeszcze ambitniejszych. Oczywiście wszystkie te echa rycerskiego ducha u Zygmuntów bardzo się podobają kobietom.

Znak zodiaku imienia Zygmunt

Naturalnymi kandydatami do tego imienia są znaki Marsa, a wśród nich raczej Skorpion niż Baran. Odpowiada to imię także Lwom, Strzelcom i Koziorożcom, a także miłośnikom dawnych tradycji – Rakom. Mniej wygodnie będzie z tym imieniem znakom Wenus: Bykowi i Wadze, a Ryby pod jego wpływem mogą błądzić i porywać się na niewykonalne zadania.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

881 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent