Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Wilhelm - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Wilek, Wiluś
Znaczenie : chętny w obronie
Planeta : Mars i Uran
Znane : Bill Clinton, Bill Cosby, William Henry Gates, Wilhelm Grimm, William Hanna, Wilhelm Maybach, William John Neeson, William Szekspir, Wilhelm Tell
Imieniny : 25 czerwca

Historia imienia

Wilhelm to stare germańskie imię, które znaczyło „chętnie stający w obronie”. Młodzieniec, który tak się nazywa, rzeczywiście może stać się godny licznych królów i rycerzy – swoich imienników.

Znaczenie imienia Wilhelm

Chętnie stający w obronie.

Numerologia imienia Wilhelm

Liczba imienia równa się DZIEWIĘĆ, co oznacza – wraz z historią tego imienia – że Wilhelmowie są naturami górnymi i chmurnymi i gotowymi sięgać tam, gdzie wzrok nie sięga.

Jaki jest Wilhelm?

Wilhelmowie chodzą pod prąd, a nie tam, gdzie idzie tłum. W polityce zapiszą się albo do zdeklarowanych konserwatystów, albo do anarchistów – ale nie do żadnej „partii środka”. Na wakacje wolą wyjechać na Spitsbergen niż na ciepłą Majorkę. Jeżeli zmienić parę liter, powstanie Wiliam, co przypomina angielski wariant tego imienia (William). Numerologicznie jest to SIÓDEMKA, czyli Wiliam będzie bystrym intelektualistą, biegłym w mówieniu i pisaniu. Jest jeszcze Wilam – a to z kolei SZÓSTKA, więc z całej trójki Wilam będzie najbardziej zgodny, skłonny do współdziałania, najbardziej praktyczny i oddany poważnemu życiu na łonie rodziny.

Znak zodiaku imienia Wilhelm

Jeżeli chodzi o znaki zodiaku, to ekscentryczny Wilhelm powinien być Skorpionem lub Koziorożcem, wszechstronnie utalentowany Wiliam – Bliźniętami lub Wodnikiem, natomiast prostoduszny Wilam – Bykiem, Rakiem lub Rybami.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

367 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent