Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Tekla - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Teklusia, Teklunia
Znaczenie : chwaląca Boga
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Tekla Justyna Chopin, Tekla Bądarzewska-Baranowska, Tekla Trapszo
Imieniny : 26 marca, 4 maja, 19 sierpnia, 30 sierpnia, 23 września, 7 października i 15 października
 

Historia imienia i znaczenie imienia Tekla

Imię Tekla jest imieniem pochodzenia greckiego, składającym się z dwóch członów: theo – „Bóg” i kleos – „sława”. Można je więc interpretować jako „chwaląca Boga”. Tekla to także nazwa wsi na Ukrainie oraz planetoidy. Nie zapominajmy o postaci pajęczycy z bajki „Pszczółka Maja” o tym imieniu oraz dr Tekli z „Seksmisji”.

Numerologia imienia Tekla

Imię Tekla to numerologiczna CZWÓRKA, pasująca do prostodusznych i poświęcających się dla innych.

Jaka jest Tekla?

Tekla jest osobą bardzo skromną i nieśmiałą. Nie lubi tłumów, źle się czuje w licznym i głośnym towarzystwie. Jest spokojna i zrównoważona. Nie łatwo jej wyjść ze swojej skorupki, by pokazać się innym lub dopuścić ich do siebie. Ma bogaty świat wewnętrzny, który zgłębia jeszcze bardziej w swoim wolnym czasie, jednak zazwyczaj się tym światem nie dzieli. Swoje przemyślenia i odkrycia pozostawia samej sobie. Tekla podchodzi do świata zdroworozsądkowo, analizując wszystko dokładnie, zanim podejmie jakiekolwiek działanie. Ma praktyczne podejście do życia, rzadko kiedy ucieka w świat fantazji. Nie lubi robić sobie nadziei myśląc o rzeczach, które nie wiadomo czy będzie w stanie osiągnąć. Tekla jest także oszczędna, co również wiąże się z jej praktycznym podejściem do życia. Niezwykle ważna jest dla niej rodzina. To w zasadzie najbliższe dla niej osoby, które najlepiej ją znają. Teklę bardzo trudno wyprowadzić z równowagi, jest opanowana i kontroluje swoje emocje. A w zasadzie je ukrywa, nie pozwalając sobie na ich okazywanie, a tym bardziej wybuchy.

Znak zodiaku imienia Tekla

Imię Tekla pasuje do osób spod znaku Panny i Koziorożca, które najlepiej współgrają z jej charakterem i praktycznym podejściem do życia.

890 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent