Sylwia
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Sylwia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Sylwunia
Znaczenie : leśna
Planeta : Księżyc
Znane : Sylwia Bogacka, Sylwia Gliwa, Sylwia Gruchała, Sylwia Grzeszczak, Sylwia Jaśkowiec , Sylwia Juszczak, Sylwia Wysocka
Imieniny : 3 listopada
 

Historia imienia

Imię Sylwia związane jest z lasem, po łacinie silva. Pierwsza Sylwia, a ściślej Rea Silvia, pojawia się na samym początku legendarnej historii Rzymu – tak się bowiem nazywała dziewczyna, która za sprawą boga Marsa (który od tego momentu stał się opiekuńczym bóstwem Rzymian), poczęła dwoje bliźniąt, Romulusa i Remusa, przyszłych założycieli Wiecznego Miasta. Cała ta opowieść najwyraźniej pochodzi z czasów, kiedy świat, dziś cywilizowany, pokrywały przepastne puszcze, a ludzi i zwierzęta łączyła intymna, szamanistyczna więź. Synami Silvii opiekują się bowiem zwierzęta poświęcone Marsowi: dzięcioł i wilczyca.

Znaczenie imienia Sylwia

Sylwia = leśna.

Numerologia imienia Sylwia

Liczba imienia Sylwia (także i wtedy, gdy jest pisane Silvia) wynosi SZEŚĆ. Jest to w pełnej zgodzie z tym, co powiedzieliśmy, gdyż ze wszystkich liczb właśnie szóstka najsilniej kojarzy się z życiem dzikiej przyrody i z nieznużonym corocznym odradzaniem się żywych istot. Szóstka jest również liczbą harmonii – takiej, jaką najłatwiej jest odnaleźć właśnie w świecie mało zaburzonym ręką człowieka.

Jaka jest Sylwia?

Zgodnie z tą liczbą i z legendą imienia Sylwie są marzycielskie i zawsze ciągnie je – niby wilka – do lasu. Nawet żyjąc w wielkim mieście potrafią zadbać o kontakt z przyrodą i najlepiej regenerują siły gdzieś nad wodą, wśród szuwarów i szumu starych drzew. Mają też wrodzone zamiłowanie do poezji, snów i całej tej mistyki, o którą coraz trudniej w nerwowym życiu naszej epoki. A ponieważ swoją rolę w historii Sylwii odegrał również Mars, kiedyś patron wojowników, a dziś sportowców, zwykle Sylwie potrzebują ruchu i za młodu próbują kajakarstwa lub jeździectwa. Mimo wrażliwej natury nie są sentymentalne i potrafią brać życie takim, jakie jest. Gdy przychodzi czas życiowej próby, w duszy Sylwii rozsądek zwycięża nad marzycielstwem.

Znak zodiaku imienia Sylwia

Imię Sylwia najbliższe jest znakom żywiołu Wody: a więc Rybom, Skorpionowi i Rakowi. Także można je polecić Pannom, Strzelcom i Koziorożcom, ale pod warunkiem, że Księżyc ma silną pozycję w ich horoskopie. Również dla dziewcząt ze znaku Barana nie będzie ono niewłaściwe. Mniej odpowiednie jest dla dbałych o wygody Byków i Wag.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Sylwia:

 Marzanna Graff

Agata Młynarska

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

521 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent