Sławomir
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Sławomir - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Sławek, Sławuś
Znaczenie : sława i pokój
Planeta : Uran
Znane : Sławomir Jeneralski, Sławomir Mrożek, Sławomir Petelicki
Imieniny : 17 maja
 

Historia imienia

Imię Sławomir to jakby „masło maślane” – równie dobrze mogłoby istnieć imię „Miromir” albo „Sławosław”. Trzeba bowiem wiedzieć, że u dawnych Słowian słowa „mir” i „sława” oznaczały to samo: autorytet, posłuch, głos decydujący. Tak więc Sławomir to ktoś, kogo inni mają słuchać podwójnie. Jednak ta wróżba dzisiaj się raczej nie sprawdza.

Znaczenia imienia Sławomir

Sława i pokój.

Numerologia imienia Sławomir

Może winna jest temu liczba imienia – DZIEWIĄTKA. Sławomirowie są z natury krytykami: prędzej zobaczą jakąś ′dziurę w całym” niż zaproponują pozytywne rozwiązanie.

Jaki jest Sławomir?

Tak więc Sławomirowie głównie krytykują i wydziwiają, a błędy (nieodłączne od działania) popełnia kto inny. Za to mają wrodzone poczucie humoru, szybki refleks, i dobrze sobie radzą w nietypowych sytuacjach. Są dobrymi kompanami; można zawsze liczyć na to, że w ich towarzystwie coś będzie się działo. Bowiem Sławomirowie są wrogami szarości, nudy i małej stabilizacji. Czują, że żyją, gdy świat wokół nich jest pełen barw, ruchu i mocnych wrażeń. Nic dziwnego, że najsłynniejszy z nich, Sławomir Mrożek, wyprowadził się kiedyś aż do Meksyku!

Znak zodiaku imienia Sławomir

Wśród znaków zodiaku to imię najbliższe jest Wodnikom, a także Bliźniętom, Pannom i oczywiście Skorpionom. Ich planetą-patronem jest Uran.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

805 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent