Weleda
Weleda Baby

Roma - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Romka, Romcia
Znaczenie : od „romanus”, czyli „rzymski”
Planeta : Mars i Księżyc
Znane : Roma Gąsiorowska-Żurawska, Roma Ligocka, Roma Downey
Imieniny : 23 lutego i 3 października

Historia imienia

Imię Roma jest żeńskim odpowiednikiem imienia Roman. Bywa też zdrobnieniem od imion Romana lub Romualda. Ma korzenie łacińskie.

Znaczenie imienia Roma

„Romanus” jest łacińskim przymiotnikiem oznaczającym „rzymski”.

Numerologia imienia Roma

Imię Roma to numerologiczna JEDENASTKA. Wyraża ją nowatorstwo, odkrywczość i zaradność.

Jaka jest Roma?

Roma ma silną osobowość, jest głęboko współczująca i altruistyczna. Jest bardzo wrażliwa i ma ogromną intuicję. To wszystko powoduje, że pragnie promować lepszy świat oraz opiekować się żyjącymi w biedzie i deprymowanymi ludźmi. Rzeczy materialne nie są dla niej istotne. Posiada bogatą wyobraźnię i naturalny talent do rozumienia funkcjonowania innych umysłów, co czyni ją zdolną do szybkiego oceniania sytuacji. Roma nie znosi konfliktów, za wszelką cenę stara się załagodzić sytuację, często wcielając się w rolę rozjemcy. Preferuje pokój i ład, wprowadzając je w życie swoje i swoich bliskich. Bywa zafascynowana naukami społecznymi, duchowością,  okultyzmem. W miłości Roma jest idealistką, która umieszcza ukochaną osobę na cokole, tym samym ryzykując rozczarowanie.

W dzieciństwie Roma jest uroczą i przemiłą dziewczynką, która jest zawsze skora do pomocy i szczególnie podatna na wpływy z domu rodzinnego. Jeśli w domu panuje dysharmonia, to Roma wycofuje się do swojego świata i często śni na jawie. Dobrze jest wspierać jej autonomię, powierzając jej pewną odpowiedzialność, a jednocześnie zapewniając beztroskę dzieciństwa.

Znak zodiaku imienia Roma

Imię Roma pasuje do osób spod znaku Barana, Bliźniąt, Byka i Panny.

401 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent