Remigiusz
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Remigiusz - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Remik, Remigiuszek, Remek, Remuś
Znaczenie : wioślarz
Planeta : Słońce i Mars
Znane : Remigiusz Mróz, Remigiusz Ławniczek, Remigiusz Jankowski, Remigiusz Sobański
Imieniny : 13 stycznia, 20 lipca i 18 października
 

Historia i znaczenie imienia Remigiusz

Remigiusz to imię łacińskie, pochodzące od słowa remigis, oznaczającego „wiosło”. Imię można więc interpretować jako „wioślarz” lub „wytwórca wioseł”. W języku polskim imię to otrzymało końcówkę -iusz, jak wiele zapożyczonych imion (Wergiliusz czy Owidiusz). Istnieje sześciu świętych lub błogosławionych o tym imieniu. W Polsce pierwsze zapisy tego imienia pochodzą z XIV wieku. Obecnie nie jest to imię bardzo popularne, w 2018 roku nadano je 220 chłopcom.

Numerologia imienia Remigiusz

Liczba imienia Remigiusz to numerologiczna JEDYNKA, opisująca pionierów i urodzonych przywódców.

Jaki jest Remigiusz?

O Remigiuszu można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że łatwo go przeoczyć. Jest charakterystyczny i zawsze się czymś wyróżnia – czy to zachowaniem, czy specyficzną cechą wyglądu. Jako typowa numerologiczna jedynka, ma silne cechy przywódcze. W żaden sposób nie stara się zabiegać o władzę, jednak ludzie w naturalny sposób za nim podążają. Łatwo zjednuje sobie wiernych sprzymierzeńców i lojalnych przyjaciół. Ma kreatywne, niespotykane pomysły, a do tego potrafi znaleźć i zachęcić ludzi do ich realizacji. Bywa impulsywny i dość często brakuje mu cierpliwości. Dzieje się tak, ponieważ nie lubi tracić czasu na rzeczy błahe – w końcu jego głowa jest pełna nowych idei, które tylko czekają, by je powołać do życia. Remigiusz, dzięki swoim naturalnym predyspozycjom, doskonale odnajduje się w zawodach, w których może dowodzić. Podobnie w sporcie, ale tylko wtedy, jeśli to on jest liderem.

Znak zodiaku imienia Remigiusz

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Remigiusza to Baran i Lew, najlepiej współgrające z jego charakterem i wibracjami numerologicznej Jedynki.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Remigiusz:

Romuald Lipko

539 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent