UD

Przemęt - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Przemęcik, Przemuś
Znaczenie :
Planeta : Jowisz i Księżyc
Znane :
Imieniny :
 

Historia i znaczenie imienia Przemęt

Przemęt to imię staropolskie, obecnie praktycznie nieużywane. W 2018 roku nie nadano tego imienia nikomu. Złożone jest z dwóch członów: prze-, co może oznaczać „przez”, a także wiele innych znaczeń oraz -męt, co oznacza „gnębić, dręczyć” lub „wzburzać, trząść”. Przemęt to także nazwa wsi w województwie wielkopolskim.

Numerologia imienia Przemęt

Liczba imienia Przemęt to numerologiczna CZWÓRKA, opisująca osoby wytrwałe i praktyczne.

Jaki jest Przemęt?

Przemęt jest osobą doskonale zorganizowaną i zdyscyplinowaną. Zawsze wie, gdzie i kiedy coś odkłada, w jego otoczeniu musi panować ład, ponieważ inaczej nie potrafi funkcjonować. Preferuje praktyczne podejście, jeśli coś nie ma większego sensu lub nie wiadomo, jaki będzie rezultat, to woli tego nie robić. Nie jest typem ryzykanta, zawsze wybiera sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Podchodzi do życia odpowiedzialnie, bez wahania można mu powierzyć ważne zadania. Potrafi się poświęcać dla osiągnięcia celu – jeśli już się do czegoś zobowiąże, to na pewno dotrzyma danego słowa. Bywa, że działa dość rutynowo, jest przywiązany do swoich schematów i określonych czynności. Nie lubi, gdy w jego życiu zachodzą duże zmiany. Nie jest zbyt kreatywny, ale na pewno wytrwały i sumienny. Niektórzy mogą go postrzegać jako osobę tak zdyscyplinowaną, że wręcz nudną i pozbawioną polotu. Trzeba przyznać, że Przemęt nie jest szaloną duszą towarzystwa z pociągiem do nocnych rozrywek, ale z pewnością można na nim polegać i mu zaufać.

Znak zodiaku imienia Przemęt

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Przemęta to Panna i Waga, najlepiej współgrające z jego charakterem i wibracjami numerologicznej Czwórki.

380 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent