Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Orion - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Orionek
Znaczenie : granica
Planeta : Pluton i Wenus
Znane :
Imieniny : 24 maja

Historia imienia

W mitologii greckiej Orion był myśliwym, który zginął od ukąszenia ogromnego skorpiona, nasłanego na niego przez boginię łowów, Artemidę. Następnie został zamieniony w gwiezdną konstelację.

Znaczenie imienia Orion

Znaczenie imienia nie jest znane, być może wywodzi się ono od greckiego słowa „horion”, czyli „granica”.

Numerologia imienia Orion

Liczba imienia Orion równa się OSIEM.

Jaki jest Orion?

Orion jest niezwykłym człowiekiem o wieloaspektowej osobowości. Jest wysoce przesiąkalny otaczającą go atmosferą, która powoduje wahania jego nastroju, w zależności od tego, kto i co jest wokół niego. Jego osobiste relacje są dla niego źródłem żywotności i służą jako punkt wyjścia do sukcesu w jego przedsięwzięciach. Z drugiej strony, jeśli wyczuwa nieprzyjazną atmosferę, to prędko zamyka się w swojej skorupie.  Orion jest bardzo wrażliwy, ale świetnie mu idzie okazywanie opanowania i spokoju. Ma tendencje do wycofywania się, jeżeli życie go rozczarowuje. Znajduje też pocieszenie w swojej bogatej wyobraźni, która bywa dla niego odskocznią i  jest konieczna dla jego równowagi psychicznej.  Jest uprzejmy, tolerancyjny i otwarty wobec osób, które spotyka na swej drodze. Bywa jednak mniej cierpliwy dla przyjaciół i bliskich, wobec których ma wyższe standardy i oczekiwania. Ma ogromne poczucie solidarności – jego drzwi są zawsze otwarte dla wszystkich znajomych, którym okazuje ciepło i hojność.

Jako dziecko Orion bywa roztrzepany i lekkomyślny, często śni na jawie. Bardzo dobrym pomysłem będzie zachęcanie tego wrażliwego chłopca do znalezienia hobby, które mogłoby go cieszyć i rozwijać.

Znak zodiaku imienia Orion

Do imienia Oskar najbardziej pasują znaki Raka, Wodnika i Ryb.

519 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent