Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Nikodem - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Niko, Nikuś, Niki
Znaczenie : ten, który zwycięża dla ludu
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Nikodem Rozbicki, Nikodem Caro
Imieniny : 1 czerwca, 3 sierpnia, 31 sierpnia i 15 września
 

Historia i znaczenie imienia Nikodem

Imię Nikodem jest imieniem pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa, które oznacza „ten, który zwycięża dla ludu” (gr. Nikódēmos: Nike – zwycięstwo, demos – lud). To samo znaczenie ma imię Mikołaj.

W Polsce imię Nikodem w 2020 roku uplasowało się na 15. pozycji pod względem częstości jego nadania.

Numerologia imienia Nikodem

Liczba imienia Nikodem to numerologiczna ÓSEMKA, pasująca do osób kierujących się w życiu rozumem i ambicją.

Jaki jest Nikodem?

Nikodem od wczesnego dzieciństwa chce być we wszystkim najlepszy. Doskonale odnajduje się w rywalizacji z innymi, choć bywa, że porażki przyjmuje z trudnością, długo je potem rozpamiętując. Wyróżnia się inteligencją i różnorodnymi zainteresowaniami, które lubi przekładać na interesujące i inspirujące rozmowy. Jest niezłomny w dążeniu do osiągnięcia swojego celu, a gdy już go zdobędzie, prędko wyszukuje sobie kolejny. Trudno go usatysfakcjonować – przekłada się to także na relacje z innymi, gdzie mało kto spełnia jego oczekiwania. Przez to Nikodem ma wiele trudności także w życiu miłosnym, często zmieniając życiowych partnerów, bezustannie poszukując ideału. Nikodem jest świetnym pracownikiem, wyróżniającym się niezłomnością działania. Nie ma projektu, którego by się nie podjął. Jeśli zadanie opiera się na rywalizacji, to oczywiście tym bardziej nadaje to pęd działaniom Nikodema. Jest więc doceniany przez przełożonych, ale jeśli sam jest szefem, to pracownicy mogą się go obawiać i zwyczajnie nie nadążać za jego tempem i ambicjami.

Znak zodiaku imienia Nikodem

Imię Tymon najlepiej pasuje do znaków Koziorożca i Panny, które wiążą się z jego praktycznym i ambitnym podejściem do życia.

227 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent