Weleda
Weleda Baby

Nestor - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Nestorek
Znaczenie :
Planeta : Słońce i Mars
Znane : Néstor Combin, Néstor Martín-Fernández de la Torre, Néstor Kirchner
Imieniny : 26 lutego, 27 lutego, 4 marca, 8 września, 9 listopada
 

Historia i znaczenie imienia Nestor

Imię Nestor jest imieniem pochodzenia greckiego. W mitologii greckiej było to imię jednego z bohaterów Iliady, najstarszego wodza walczącego podczas wojny trojańskiej. Obecnie nazwa nestor oznacza doświadczonego życiem starca lub najstarszego członka jakiegoś stowarzyszenia. Istnieją także liczni święci o tym imieniu. Nie jest to jednak popularne imię, w Polsce w 2018 roku nadano je tylko trzem chłopcom.

Numerologia imienia Nestor

Liczba imienia Nestor to numerologiczna JEDYNKA, opisująca indywidualistów, przywódców i pionierów.

Jaki jest Nestor?

Nestor lubi chadzać własnymi ścieżkami. Może wydawać się dość nieprzystępny – nie zawiera kontaktów społecznych z każdym, a pogawędki o niczym go męczą i nudzą. Nie potrzebuje otaczać się wianuszkiem znajomych. Dobrze czuje się w swoim własnym towarzystwie. Jest człowiekiem bardzo konkretnym i tego też oczekuje od innych. Nie łatwo zaskarbić sobie jego zaufanie i udaje się to tylko nielicznym. Ma praktyczne podejście do życia, rzadko ulega emocjom. Preferuje zaplanować swoje działania „na zimno”, nie ulegając intuicji czy podpowiedziom. Nestor nie ma silnej potrzeby skupiania na sobie uwagi, ale jeśli przychodzi ten moment, to wyraża swoje zdanie jasno i klarownie. Sprawia wrażenie bezkompromisowego i trzeba mu to przyznać – nie łatwo sprawić, by zmienił swoją opinię. Bywa zamknięty na poglądy innych, które tak naprawdę niewiele go interesują jeśli nie dotycząc bezpośrednio jego. Wie, czego chce od życia i krok po kroku zdecydowanie do tego dąży, nie wahając się sięgnąć po swoje cele. Dość często najważniejsze są dla niego dobra materialne, potwierdzającego jego status społeczny.

Znak zodiaku imienia Nestor

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Nestora to Baran i Lew, które najlepiej współgrają z jego charakterem i indywidualizmem.

372 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent