Melisa
UD

Melisa - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Meliska, Melisia
Znaczenie : pszczoła
Planeta : Wenus
Znane : Melissa Lou Etheridge, Melissa Joan Hart, Melissa Ellen Gilbert
Imieniny : 21 września

Historia imienia Melisa

Imię to pochodzi z greckiej mitologii, w której Melissa była jedną z nimf, opiekujących się małym Zeusem.

Znaczenie imienia Melisa

W języku greckim Melisa znaczy „pszczoła”.

Numerologia imienia Melisa

Liczbą imienia Melisa jest PIĘĆ. Jest to liczba charakterystyczna dla osób ekspansywnych, skłonnych do przygód, niezależnych i konstruktywnych, a także potrafiących wywierać silny wpływ na otoczenie. PIĄTKI mają tendencje do stania się autorytetami w wybranych dziedzinach.

Jaka jest Melisa?

Z taką osobowością jak Melisa ludzie się rodzą po to, by kochać, przynosić szczęście innym, kreować pokój, harmonię i piękno. Jej obecność jest bardzo kojąca i ma dobroczynny wpływ na ludzi wokół. Melisa to ucieleśnienie samej słodyczy i światłości: jest ciepła i czuła, przyjacielska i pomocna. Z łatwością przychodzi jej także dbanie o swój wygląd zewnętrzny, choć jest w tym odrobinę próżna. Jest autonomiczna i odpowiedzialna, okazuje się skrupulatna i perfekcyjna we wszystkim, za co się zabierze. Przyjemnie się z nią rozmawia, jest towarzyska i dowcipna. Często wykazuje się talentem do twórczości.

Jako dziecko, Melisa jest uroczą, małą dziewczynką, napełniającą serca swoich rodziców radością. Jeśli jednak jest nadmiernie chroniona, zdarza jej się wymigiwać od swoich obowiązków i wykazywać niewielkie postępy, co jest sprzeczne z jej prawdziwą naturą. Warto wspierać jej twórcze talenty, gdyż zachęcana, będzie mogła rozkwitnąć i w przyszłości robić to, co naprawdę lubi.

Znak zodiaku imienia Melisa:

Najbardziej pasujące znaki zodiaku do imienia Melisa to Baran, Lew i Waga.

 

255 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent