UD

Mateo - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Mati, Mateuszek
Znaczenie : dar Boga
Planeta : Mars, Jowisz
Znane : Mateo Arias, Mateusz Borek, Matthew Broderick, Matt Damon, Mateusz Damięcki, Mateusz Kusznierewicz, Matthew McConaughey, Mateusz Pospieszalski, Mateusz Sawrymowicz
Imieniny : 7 stycznia, 22 stycznia, 21 września, 13 listopada
 

Historia i znaczenie imienia Mateo

Mateo to hiszpańska wersja imienia Mateusz. Jest dość popularnym imieniem w Hiszpanii, szczególnie w regionach na północy. Imię to ma pochodzenie hebrajskie, oznacza „dar Boga”. W Biblii jest to imię chrześcijańskiego ewangelisty, który napisał pierwszą ewangelię Nowego Testamentu. Jako tak ważna biblijna postać, imię to ma liczne wariacje szeroko stosowane w krajach hiszpańsko i angielskojęzycznych. Imiona czterech autorów ewangelii zawsze były ważne i często nadawane wśród osób pochodzenia hiszpańskiego (Mateo, Marcos, Lucas i Juan). Co ciekawe, w Polsce zgodnie z opinią Rady Języka Polskiego imię to w tej wersji „nie spełnia wymagań stawianych polskim imionom, ponieważ nie wskazuje jednoznacznie na płeć dziecka.”

Numerologia imienia Mateo

Liczba imienia Mateo to numerologiczna DZIEWIĄTKA, opisująca osoby niezwykle altruistyczne i nieobojętne na cudzą krzywdę.

Jaki jest Mateo?

Mateo jest utalentowanym człowiekiem, który w życiu bardzo ufa intuicji. Oczywiście nie przeczy nauce i faktom, jednakże to jego przeczucia i emocje są pierwszymi, które wyznaczają jego decyzje. Wierzy w swoje ideały i zawsze pragnie ku nim dążyć. W życiu poświęca się dla innych, jest pierwszy chętny do pomocy. Chce uczynić świat lepszym miejscem, jest zdolny do wielkich osiągnięć humanitarnych i duchowych. Odważny i nieustraszony, chadza własnymi ścieżkami, choć przyjaciele i rodzina są dla niego także bardzo ważni. Mateusz to osoba, która może zarówno inspirować, jak i edukować. Jest często wyjątkowo uzdolniony artystycznie, posiada żywiołową wyobraźnię i przedsiębiorczy umysł.

Znak zodiaku imienia Mateo

Imię Mateo jest pod silnym wpływem Jowisza, co oznacza, że najbardziej pasuje do niego znak zodiaku Strzelec. Jest odpowiednie także dla Wagi i Raka.

763 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent