UD

Malina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Malinka
Znaczenie : od imienia Magdalena lub Amalia
Planeta : Wenus
Znane : Malina Michalska, Malin Moström, Malin Åkerman
Imieniny : 24 sierpnia

Historia i znaczenie imienia Malina

Imię Malina jest najprawdopodobniej pochodną od imienia Magdalena lub Amalia. Imię to powstało na bazie kilku języków wschodniosłowiańskich lub w Skandynawii.

Numerologia imienia Malina

Liczbą imienia Malina jest PIĘĆ. Jest to liczba charakterystyczna dla osób ekspansywnych, skłonnych do przygód, niezależnych i konstruktywnych, a także potrafiących wywierać silny wpływ na otoczenie. PIĄTKI mają tendencje do stania się autorytetami w wybranych dziedzinach.

Jaka jest Malina?

Malina jest kruchą, wysoce emocjonalną, pomysłową, kapryśną, intuicyjną marzycielką. Jest bardzo wrażliwa, pomimo swej chłodnej powierzchowności, która jest niczym innym jak mechanizmem obronnym. Może wprawiać w zakłopotanie, ponieważ oscyluje pomiędzy tendencją do bycia powściągliwą, małomówną i introspektywną a bardziej pobudliwą, gwałtowną i gadatliwą. Wszystko zależy od tego, jak się w danym momencie czuje i co ją otacza, gdyż chłonie atmosferę niczym gąbka, doświadczając wszystkiego z dużą intensywnością. Pomyślnie zazwyczaj ma szczęścia, ponieważ nie zawsze jest dobrze uzbrojona w obliczu trudności, jakie stawia przed nią życie. Ma tendencję do łatwego odcinania się od rzeczywistości lub pośpiechu, aż do życia w ciągłej mobilności. Jest nerwową i podatną na zmartwienia osobą. Jeśli jednak życie jest wobec niej łagodne, to okazuje się być elastyczna, łatwo przystosowująca się, wesoła i entuzjastyczna. Jest kobieca i dość czarująca, a komunikacja i ekspresja odgrywa istotną dla niej rolę.

Znak zodiaku imienia Malina

Najbardziej pasujące znaki zodiaku do imienia Malina to Baran, Lew i Waga.

Gwiazdy i sławne osoby, które nazwały córkę Malina:

Dorota Masłowska

398 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent