Lukrecja
UD

Lukrecja - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Lukrecyjka
Znaczenie : od słowa "zysk, bogactwo"
Planeta : Neptun i Uran
Znane : Lukrezia Borgia, Lucretia Coffin Mott, Lucretia Rudolph Garfield
Imieniny : 7 czerwca, 11 sierpnia i 23 listopada

Historia imienia

Imię Lukrecja wywodzi się  z łaciny, od nazwiska rzymskiego rodu Lukrecjuszów.

Znaczenie imienia Lukrecja

Prawdopodobnie imię to pochodzi od łacińskiego „lucrum”, co oznacza „zysk, bogactwo”.

Numerologia imienia Lukrecja

Liczbą imienia Lukrecja jest DZIEWIĘĆ. Jest to liczba życiowej mądrości i wiedzy, a także tendencji do poświęcania się dla wyższych celów.

Jaka jest Lukrecja?

Osoba o imieniu Lukrecja dąży do doskonałości, aspiruje do harmonii i miłości. Lubi żyć w spokoju, więc kiedy tylko na horyzoncie widzi nadciągającą burzę, to ona jako pierwsza wyciąga rękę ku zgodzie. Nie zależy jej na dociekaniu, kto zawinił w konflikcie, ani kto i jakie powinien ponieść konsekwencje. Jest serdeczna, radosna i chętnie bezinteresownie pomaga innym. Lukrecja jest też bardzo ciepła i kobieca – nikt jak ona nie zadba o ognisko domowe! Sprawdza się w roli cierpliwej żony i przykładnej matki. Nie jest jej jednak łatwo znaleźć odpowiedniego kandydata na męża – należy do tych bardziej wybrednych, zdecydowanie woli poszukać dłużej niż decydować się na tego, który akurat się nawinie. A skraść jej serce też nie jest łatwo!

W dzieciństwie Lukrecja jest typem domatora. Gdy inne dzieci szaleją na dworze, ona woli usiąść w swoim pokoju z książką. Jest też przykładną uczennicą, często stawianą za wzór dla innych. Zdecydowanie sprawdzi się w zawodach typowych dla numerologicznych Dziewiątek – takich jak psycholog, psychiatra, pracownik socjalny. 

Znak zodiaku imienia Lukrecja

Imię Lukrecja najbardziej pasuje do dziewczynek urodzonych pod znakiem Raka, Skorpiona, Wodnika i Ryb. Są to znaki silnie powiązane z wrażliwością, intuicją i empatią.

610 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent