Lucyna

Lucyna - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Lucynka
Znaczenie : od słowa lux - światło
Planeta : Merkury
Znane : Lucyna Ćwierczakiewiczowa, Lucyna Malec, Lucyna Winnicka
Imieniny : 30 czerwca oraz 17 i 26 października

Historia imienia

W imieniu Lucyna zawarte jest łacińskie słowo lux, czyli „światło”. Imię to pochodzi z zamierzchłej starożytności. Tak nazywała się rzymska bogini, patronka porodów i opiekunka istot, które właśnie ujrzały światło dzienne.

W numerologii to imię ma liczbę JEDEN, czyli również kojarzy się z początkiem i zaczynaniem od podstaw.

Jaka jest Lucyna?

{znak-?}Jak wszystkie jedynki, Lucyny są wierne swoim zasadom; zwykle wiedzą, dokąd idą i nie tracą czasu na wątpliwości i rozterki. Można polegać na ich wiedzy, rozsądku i opanowaniu. Zgodnie ze starożytną magią swojego imienia często odnajdują powołanie w medycynie lub w pracy pedagoga. Chętnie służą pomocą, opieką i oddają swój czas i energię tym, którzy tego potrzebują. Są niebywale wytrwałe i zwykle całe życie poświęcają jednej pasji. Jako że imieniem tym w astrologii opiekuje się Merkury, patron intelektu, nauki, ale również wiedzy tajemnej, imię Lucyna może wskazywać na talent badacza, zdolności uzdrowicielskie lub zamiłowanie do nauk ezoterycznych.

Znak zodiaku imienia Lucyna

{zodiak}

W zodiaku charakter najbliższy imieniu Lucyna ma przede wszystkim znak Panny, tak samo kojarzący się z rozsądkiem i opieką. Ale również jest to odpowiednie imię dla Koziorożca, Raka, Byka, Wagi i Bliźniąt.

 Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie