Krystyna - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Krysia, Kryśka
Znaczenie : należąca do Chrystusa
Planeta : Mars
Znane : Christina Aguilera, Krystyna Czubówna, Krystyna Feldman, Krystyna Janda, Krystyna Kofta, Krystyna Loska, Krystyna Łybacka, Krystyna Mazurówna, Krystyna Prońko, Krystyna Sienkiewicz, Krystyna Zachwatowicz
Imieniny : 13 marca, 6 listopada

Historia imienia

 Świętą Krystynę uznawali za swoją patronkę marynarze… oraz żeglarze. W przypadku Krystyny działa ta sama magia, którą poznaliśmy przy imieniu Elżbieta: jeżeli ktoś nosi imię, które oznacza oddanie się Bogu, raczej nie ma już ochoty, aby tu na Ziemi uznawać innych panów nad sobą. Tak więc imię Krystyna oznacza natury w wysokim stopniu niezależne.

Znaczenie imienia Krystyna

Krystyna to żeńska odmiana imienia Krystyn, po łacinie Christinus, czyli „należący do Chrystusa”.

Numerologia imienia Krystyna
Ten sam sens ma liczba tego imienia, czyli JEDEN. Ludzie, którym patronuje jedynka, czują się absolutnym początkiem, źródłem wszystkiego, co robią i dlatego są odporni na cudze wpływy, kierując się w życiu przede wszystkim własną wolą.

Jaka jest Krystyna?

Rodzice obdarzają córeczkę imieniem Krystyna zwykle wówczas, gdy intuicja im podpowiada, że będzie ona osobą samodzielną, pewną siebie, rezolutną… i wcale niełatwą do pokierowania. Krystyny bowiem należą do ludzi, którzy „sami sobie sterem, żeglarzem, okrętem”. Zwykle mają jakiś swój pomysł na życie i wytrwale go realizują. Idą nieprzetartym szlakiem. Swoją karierę budują same, bez pomocy rodziny ani towarzyskich układów. Osobisty wdzięk połączony z odwagą i tupetem otwiera przed nimi nawet bardzo grube drzwi… Krystyny lubią porządek oraz jasno określone zasady: kiedy czarne jest czarne, a białe jest białe. Prawdę powiedzą prosto w oczy i kawę wyłożą na ławę. W razie potrzeby potrafią ten porządek zaprowadzić same! Krystyny są także w głębi duszy przekonane, że świat jest prosty, wszystko daje się łatwo wytłumaczyć i od naukowych traktatów ważniejszy jest zdrowy rozsądek. Rzeczywiście z różnych zawiłych życiowych sytuacji potrafią znaleźć „drogę na skróty”. Niełatwo jest Krystynę oszukać, omamić czy wyprowadzić w pole. Z tej charakterystyki można wywnioskować, że Krystyny zwykle mają talent do interesów. Krystyny nie mają zwyczaju rozczulać się nad sobą ani nad innymi, nie są też skłonne do ronienia łez ani do sentymentalizmu. Za to ich zaletą jest szczerość i to, że gdy coś robią, działają z pełnym przekonaniem.

Znak zodiaku imienia Krystyna

Imię Krystyna niesie podobne wibracje jak praktyczny i zaradny znak Panny, szczególnie gdy jest poparty wpływami Marsa. Imię to pozwala wydobyć wszystkie zalety znaku Panny. Równie dobre jest dla ostro widzących rzeczywistość Wodników. Możemy też polecić je Koziorożcom, Skorpionom i Bliźniętom. Imię Krystyna nadane dziewczętom z ognistych znaków Barana, Strzelca i Lwa jeszcze podniesie ich wrodzony indywidualizm i trudno się po nich spodziewać, że będą dobrze wychowanymi panienkami! Łagodne Byki, Wagi, Raki i Ryby będą w ciągłej rozterce, bo z imieniem Krystyna łączy się energia zbyt odległa od tej, którą niosą ich znaki.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Krystyna:

 Hubert Urbański

Agnieszka Chylińska

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

190 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent