Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Krystian - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Krystianek, Kris
Znaczenie : chrześcijanin, wyznawca Chrystusa
Planeta : Neptun i Uran
Znane : Krystian Długopolski, Cristiano da Silva, Cristian Tello, Krystian Zimerman, Krystian Wieczorek, Krystian Stangel, Cristiano Ronaldo, Krisztián Pars
Imieniny : 18 marca, 7 kwietnia, 4 grudnia i 20 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Krystian

Imię Krystian pochodzi od łacińskiego Christianus, co oznacza „chrześcijanin, wyznawca Chrystusa”. Język łaciński zapożyczył słowo z greckiego Khristos (co znaczy „namaszczony”). Kiedy Biblia hebrajska (Stary Testament) została przetłumaczona na wspólną formę starożytnego języka greckiego kilka wieków przed Chrystusem, słowo Khristos zostało użyte zamiast hebrajskiego Mashiah („namaszczony”) w odniesieniu do nadejścia wybawiciela narodu żydowskiego (tj. Mesjasza). Jako imię Krystian pochodzi ze średniowiecza i chociaż zawsze uważano je za neutralne pod względem płci, pierwotnie częściej występowało wśród dziewcząt.

W 2018 roku imię Krystian nadano 857 chłopcom. Inna forma to Chrystian, a żeńska wersja to Krystiana.

Numerologia imienia Krystian

Liczba imienia Krystian to numerologiczna DZIEWIĄTKA, opisująca osoby podążające za wielkimi ideami i poświęcające się dla innych.

Jaki jest Krystian?

Krystian jest bardzo wrażliwy, uczuciowy i łatwo go zranić. Jest też pamiętliwy – gdy raz usłyszy przykre słowa, to choć wybaczy, będzie je rozpamiętywał jeszcze długo, a pamiętał już na zawsze. Ciągle poszukuje sensu istnienia, mając nadzieję, że taki sens rzeczywiście istnieje. Przy życiowych wyborach, ważną rolę pełni u Krystiana intuicja. Choć oczywiście dopuszcza także rozum i logiczne argumenty, to gdzieś tam w głębi przeważa to, co podpowiada mu serce i przeczucia. Ważne jest dla niego dobro wspólne, które przedkłada poza własne. Jest niezwykle skłonny do pomagania innym. Rzeczy materialne nie są dla niego istotna, zawsze stara się poświęcać swoje życie wyższym ideom.

Znak zodiaku imienia Krystian

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Krystiana to Rak i Skorpion, które najlepiej współgrają z jego charakterem i skłonnością do empatii.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Krystian:

Eddie Murphy (Christian), Mel Gibson (Christian)

338 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent