Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Kryspin - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Kryspinek
Znaczenie : kędzierzawy
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Kryspin Dworak, Michał Kryspin Pawlikowski, Andrzej Kryspin Babuchowski, Kryspin Szarffenberg, Crispin Lipscomb, Crispin Glover
Imieniny : 7 stycznia, 19 maja, 25 października, 19 listopada, 3 grudnia, 5 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Kryspin

Imię Kryspin ma pochodzenie łacińskie. Początkowo było to zdrobnienie od łacińskiego imienia Crispus, powstałego od przymiotnika „kędzierzawy”. Imię Kryspin zostało po raz pierwszy odnotowane w Polsce w 1226 roku, w wersjach Krzyszpin i Kryspin. W kościele katolickim istniało ośmiu świętych o tym imieniu. Żeński odpowiednik to Kryspina.

Numerologia imienia Kryspin

Liczba imienia Kryspin to numerologiczna CZWÓRKA, charakteryzująca osoby skromne i prostoduszne.

Jaki jest Kryspin?

Kryspin jest osobą niezwykle pracowitą i zaradną. Ceni sobie proste i skromne życie, nad poszukiwanie wrażeń przedkłada spokój i równowagę ducha. Nie dąży do zdobywania dóbr materialnych za wszelką cenę. Nie lubi wyróżniać się z tłumu ani zwracać na siebie zbytniej uwagi. Można go uznać za nudziarza, jednak Kryspin wyróżnia się jednym – jest niezwykle dobrą i szczodrą dla innych osobą. Jeśli masz jakiś kłopot – pędź śmiało do Kryspina, na pewno ci pomoże! Kryspin nie potrafi przejść obojętnie wobec ludzkiej krzywdy czy problemów. Z najbliższymi dzieli się wszystkim co ma. Chętnie doradza i wspiera. Pomaga nawet bezdomnym zwierzętom.

Kryspin doskonale odnajduje się w zawodach związanych z pomaganiem innym, takich jak pracownik socjalny, lekarz, edukator społeczny. Jeśli zdarza się, że pracuje w zupełnie innym zawodzie, wówczas udziela się woluntarystycznie, by spełnić swoją potrzebę pomocy i bycia potrzebnym w społeczeństwie. To wprost urodziny społecznik.

Znak zodiaku imienia Kryspin

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Kryspina to Panna i Koziorożec, którym najbliżej do wrażliwej, a jednocześnie praktycznej osobowości Kryspina.

533 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent