Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Kleopatra - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Kleo
Znaczenie : ojcowska chwała
Planeta : Neptun i Uran
Znane : Kleopatra I, Kleopatra Wielka, Kleopatra Selene
Imieniny : 19 października

Historia i znaczenie imienia Kleopatra

Imię Kleopatra pochodzi z języka greckiego. Składa się z dwóch członów „kleos” – co oznacza „chwała, sława” oraz „patros”, czyli „ojcowska, należąca do ojca”. Te dwa człony w połączeniu można rozumieć jako „ojcowską chwałę”. Patronka imienia to św. Kleopatra z IV wieku.

Numerologia imienia Kleopatra

Kleopatra to numerologiczna DZIEWIĄTKA. Typowa Dziewiątka charakteryzuje się mądrością życiową, umiejętnością korzystania z posiadanej wiedzy oraz poświęcaniem się na rzecz wyższej idei.

Jaka jest Kleopatra?

Osoba o tym, jakże królewskim imieniu, jest przyjazna, otwarta i komunikatywna. Jest najczęściej wesoła, roześmiana i w dobrym humorze. Kleopatra potrzebuje innych ludzi wokół siebie, by czuć, że naprawdę żyje. Uwielbia rozmawiać, przekomarzać się i sprawiać, że inni ludzie się śmieją. Jest sympatyczna i radosna z natury. Ma też zwyczaj wtykania nosa w nie swoje sprawy, lecz najczęściej powoduje nią zwykła chęć niesienia pomocy (mniej lub bardziej potrzebnej). Intuicja jest jej przyjaciółką – dzięki niej doskonale adaptuje się do nowych sytuacji. Nie zawsze jest skłonna do wysiłku, rygoru czy cierpliwości, częściej wierzy w szczęście, któremu powierza swój los.

Jako dziecko Kleopatra jest pełna energii, łobuzerska, ciekawska i z pewnością – ożywia swój dom rodzinny. Trzeba jej często przypominać o obowiązkach, gdyż kiedy tylko może, idzie po najmniejszej linii oporu.

Znak zodiaku imienia Kleopatra

Znaki zodiaku, które najbardziej pasują do imienia Kleopatra, to znaki wodne, czyli Rak, Skorpion, Wodnik i Ryby. Znaki te są ściśle powiązane z empatią, wrażliwością i intuicją – cechami również ściśle związanymi z imieniem Kleopatra.

338 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent