Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Juda Tadeusz - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Judasz
Znaczenie : od: chwalić, dziękować i godny czci, odważny
Planeta : Księżyc i Wenus
Znane : Juda Tadeusz Apostoł
Imieniny : 28 października
 

Historia i znaczenie imienia Juda Tadeusz

Juda Tadeusz jest niezwykle rzadkim, dwuczłonowym imieniem, którego patronem jest święty Juda Tadeusz, jeden z dwunastu apostołów, będący również patronem Armenii oraz spraw trudnych i beznadziejnych. Część Juda pochodzi od hebrajskiego „chwalić, dziękować”, a Tadeusz od aramejskiego tadda, oznaczającego „godny czci, odważny, śmiały”.

Numerologia imienia Juda Tadeusz

Liczba imienia Juda Tadeusz to numerologiczna SIÓDEMKA, opisująca osoby myślicieli oddanych swoich ideom.

Jaki jest Juda Tadeusz?

Juda Tadeusz to perfekcjonista. Zadba o każdy szczegół, nie pozwalając sobie na półśrodki. Bardzo ważne jest dla niego to, by wokół panował ład. Chaos niezwykle wytrąca go z równowagi. Juda Tadeusz bardzo często oddaje się swoim przemyśleniom, uciekając do wewnętrznego świata, gdzie dopuszcza naprawdę niewielu. Analizuje filozoficzne kwestie, a równie często oddaje się po prostu marzeniom. Jest postrzegany jako osoba bardzo tajemnicza, czasem wręcz dziwna. Juda Tadeusz nie jest osobą towarzyską. Zazwyczaj w ogóle zapomina o innych, skupiając się na sobie i swoim świecie. Z drugiej strony dość często czuje się lepszy od innych, skupiając się głównie na cudzych wadach. Jednocześnie pragnie być doceniany i podziwiany. Kontakty społeczne nie są dla niego bardzo ważne, dlatego też przeważnie ma nieliczne grono znajomych. Doskonale więc sprawdzi się w zawodach nie wymagających współpracy z innymi, takich jak analityk czy naukowiec.

Znak zodiaku imienia Juda Tadeusz

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Judy Tadeusza to Byk i Koziorożec, które najlepiej współgrają z jego charakterem i działaniem.

270 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent