Weleda
Weleda Baby

Izaura - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Iza, Izaurusia
Znaczenie : od słowa oznaczającego osobę pochodzącą z Izaurii
Planeta : Saturn i Uran
Znane :
Imieniny : 17 czerwca
 

Historia i znaczenie imienia Izaura

Izaura jest imieniem pochodzenia łacińskiego, wywodzącym się od słowa oznaczającego osobę pochodzącą z Izaurii, będącej regionem Azji Mniejszej. Jest to imię, które stało się popularne w Polsce w latach 80. XX wieku, poprzez wpływ brazylijskiego serialu „Niewolnica Isaura”. Obecnie jednak nie jest to imię nadawane nowo narodzonym dziewczynkom, w ubiegłych latach nie zostało nadane ani razu. Patronem imienia w kościele katolickim jest święty Izaur – diakon i męczennik.

Numerologia imienia Izaura

Liczba imienia Izaura to numerologiczna CZWÓRKA, pasująca do osób wytrwałych i pracowitych.

Jaka jest Izaura?

Izaura jest osobą bardzo dobrze zorganizowaną, ceni sobie ład i harmonię w otaczającej ją przestrzeni. Jest pogodna i radosna, a jeśli chodzi o obowiązki zawodowe, to traktuje je z należytą powagą. Podchodzi sumiennie i zdyscyplinowanie do swoich zadań, nigdy nie uciekając się do półśrodków. Wiele od siebie wymaga, co także przekłada się na jej wysokie wymagania wobec innych. Jest przy tym skrupulatna i zawsze dążąca do perfekcji. To także dobra i oddana przyjaciółka, której można zaufać, a w razie problemów przyjść do niej po wsparcie – Izaura zawsze wysłucha, zrozumie i pocieszy. Cechuje się silnym umysłem i osobowością, które pomagają jej podejmować trafne decyzje. Może być mało elastyczna czy kreatywna, wybierając swoje sprawdzone rozwiązania i działając według utartych schematów. Izaura woli czuć się bezpiecznie w działaniu, niż cokolwiek ryzykować – tak jej nakazuje charakterystyczna dla niej roztropność.

Znak zodiaku imienia Izaura

Imię Izaura najlepiej pasuje do znaków Panny i Koziorożca, najlepiej współgrających z jej charakterem i wysokim zorganizowaniem.

487 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent