Greta
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Greta - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Gretka, Grecia
Znaczenie : mała perła
Planeta : Księżyc i Jowisz
Znane : Greta Garbo, Greta Thunberg, Greta Scacchi, Greta Andersen
Imieniny : 12 stycznia
 

Historia imienia i znaczenie imienia Greta

Greta to zdrobnienie od imienia Małgorzata, a dokładniej forma powstała na gruncie germańskim od Margaret. Pochodzi od słowa margarites, które po grecku znaczy „perła”. Krótka forma Greta oznacza więc „małą perłę”. Greta jest głównie używana jako forma szwedzka i niemiecka. Imię zostało spopularyzowane w Stanach Zjednoczonych głównie dzięki kultowej aktorce Grecie Garbo (1905-1990). Greta jest nadal intensywnie nadawana w Szwecji, na Węgrzech, we Włoszech i w Niemczech. W Polsce w 2018 roku imię to nadano 18 dziewczynkom.

Numerologia imienia Greta

Imię Greta to numerologiczna SZÓSTKA, pasująca do osób rodzinnych i realistycznych.

Jaka jest Greta?

Greta jest osobą niezwykle opiekuńczą i czułą. Swą troską i ciepłem emanuje wszędzie dokoła. Z łatwością zjednuje sobie ludzi, którzy chętnie otulają się jej matczynymi skrzydłami. Greta z przyjemnością doradza, wysłuchuje, a kontakty międzyludzkie są dla niej zawsze na pierwszym miejscu. Bywa, że przy tym spycha swoje własne potrzeby na dalszy plan, zapominając o nich lub ignorując. Jest to osoba sumienna i dokładna, lubi wokół siebie ład i porządek. Docenia także piękne przedmioty, którymi z przyjemnością się otacza. Greta to urodzona optymistka – zawsze stara się widzieć szklankę do połowy pełną i nawet w najgorszych sytuacjach przeć do przodu. Zaraża swoim optymizmem także innych ludzi, którzy przy niej potrafią dostrzec swoje mocne strony. Greta to odpowiedzialna i prostolinijna osoba, której trudno nie lubić.

Znak zodiaku imienia Greta

Imię Greta pasuje do osób spod znaku Byka i Skorpiona, które najlepiej współgrają z jej spokojnym i optymistycznym charakterem.

519 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent