Gloria - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Glo, Glorka, Glorcia
Znaczenie : piękna
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Gloria Estefan, Gloria Hallward, Gloria Swanson, Gloria Stuart
Imieniny : 13 maja

Historia imienia

Imię Gloria zostało po raz pierwszy w historii użyte w sztuce George’a Bernarda Shawa „You Never Can Tell” w roku 1899. Wcześniej nigdy nie było używane.

Znaczenie imienia Gloria

W łacinie „gloria” znaczy „chwała”.

Numerologia imienia Gloria

Liczba imienia Gloria to OSIEM.

Jaka jest Gloria?

Skuteczna, zaradna, aktywna i odważna – tak można określić potężną osobowość Glorii, która doskonale nadaje się do kierowania i zarządzania. Musi błyszczeć, chce zachwycać i imponować, kocha zwracać na siebie uwagę. Jest oryginalna i może być dość wyniosła (często bywa pod znakiem Lwa). Gloria gardzi wszystkim co nudne i zwyczajne. Straty i porażki mogą powodować, że staje się rozgoryczona i urażona. Na szczęście wie doskonale, jak wykorzystywać możliwości dawane przez życie, robi to szybko i zdecydowanie. Docenia biżuterię, drogie ubrania i akcesoria. Niecierpliwa, często żyje w pośpiechu, ma tendencję do wpadania w irytację. Wbrew pozorom, docenia też chwile samotności, ciszy i spokoju, które może spędzić na medytacji czy odprężaniu swojego umysłu. W sprawach miłosnych, Glorii nie da się złapać na rumieńcu czy zaczerwienieniu – nigdy nie odsłania swoich najgłębszych uczuć, a w potencjalnym partnerze poszukuje podobieństwa interesów i wartości ponad wszystko inne. Jest bardzo wybiórcza zarówno jeśli chodzi o partnerów, jak i przyjaciół.

Jako dziecko, Gloria może być lekko nieokiełznana, temperamentna i wybuchowa. Może chcieć mieć wszystko na wyłączność, przez co dzielenie się z rodzeństwem nie leży w jej naturze.

Znak zodiaku imienia Gloria

Imię Gloria pasuje do osób urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Są to znaki, dla których charakterystyczne jest radzenie sobie w sferze materialnej.

261 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent