Weleda
Weleda Baby

Filipina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Filipinka
Znaczenie : od imienia Filip (Philippos) - miłośnik koni
Planeta : Mars
Znane : Filipina Brzezińska
Imieniny : 21 sierpnia, 18 listopada
 

Historia imienia

Przed Filipiną było imię Filip, po grecku Philippos, czyli „miłośnik koni”. Święta Filipina była francuską zakonnicą. Wyjechała do Ameryki, do Nowego Orleanu. Były to czasy, kiedy stolica jazzu należała jeszcze do Francji. Tam prowadziła misję wśród Murzynów i Indian. Indianie nazwali ją po swojemu: „Kobieta, która stale się modli”. Historia świętej Filipiny ściśle wiąże się z magiczną liczbą tego imienia.

Znaczenie imienia Filipina

Filipina – od imienia Filip (Philippos) – miłośnik koni.

Numerologia imienia Filipina

Filipina ma bowiem liczbę JEDEN, a to jest liczba pionierów, odkrywców i w ogóle ludzi, którzy idą w nieznane i wszystko zaczynają od początku. Tak więc nawet święta o tym imieniu nie spędziła życia w zacisznym klasztorze, lecz pociągnęła do dzikiego kraju, gdzie straszyły krokodyle.

Jaka jest Filipina?

Filipiny są pełne energii, entuzjazmu i wiary we własne siły. Spokojne życie ze stałym rozkładem zajęć na pewno nie jest dla nich. Filipina wiele da z siebie, aby być pierwsza, najlepsza, dojść w życiu dalej i prześcignąć konkurentów. Jeżeli rodzice dają to imię swojej córeczce, mogą być pewni, że życie młodej damy będzie pełne przygód, podróży oraz zapuszczania się w nieznane okolice.

Znak zodiaku imienia Filipina

Dla których znaków to imię jest odpowiednie? Przede wszystkim dla nieposkromionego Barana, a także dla innych znaków ognistych: Strzelca i Lwa; dla wędrowca-Wodnika, i twardego Koziorożca. Ale również Filipiny z pozostałych znaków wieść będą bardziej ruchliwe życie niż ich koleżanki.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

158 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent