Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Eliza - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Elizka, Liza
Znaczenie : Bóg moją doskonałością
Planeta : Uran
Znane : Eliza Orzeszkowa
Imieniny : 14 czerwca

Historia imienia

Imię Eliza to krótszy wariant Elżbiety. Skrót ten powstał w Niemczech lub w Anglii, ale samo imię pochodzi z języka hebrajskiego, gdzie, w pełnym brzmieniu Eliszeba, znaczyło „Bóg moją doskonałością”. W Biblii pojawia się inne imię, chociaż męskie, to uderzająco podobne do Elizy: Elisza (po polsku Elizeusz), które znaczyło: „Bóg moim wybawieniem”. Tak więc kiedy patrzeć na początki tego imienia, Eliza kojarzy się z dążeniem do doskonałości i z zaufaniem do sił nadprzyrodzonych.

 Znaczenie imienia Eliza

Imię pochodzi z języka hebrajskiego, gdzie, w pełnym brzmieniu Eliszeba, znaczyło „Bóg moją doskonałością”

Numerologia imienia Eliza

Liczbą tego imienia jest OSIEM.

Jaka jest Eliza?

Elizy, chociaż obdarzone romantycznym duchem, skłonne są też do nadmiernego przejmowania się kłopotami i obowiązkami; życie często biorą nadmiernie serio, a swoje decyzje podejmują na zasadzie „wszystko albo nic”, „kocham lub nienawidzę”, bez stanów pośrednich i bez kompromisów. Mają liczne uzdolnienia, w tym artystyczne, ale tego, co im przychodzi zbyt łatwo, nie cenią sobie tak, jak powinny. Mają skłonność do skrajności: zbyt jednoznacznych ocen, zbyt łatwego potępiania czyichś wad, zbyt entuzjastycznego zachwycania się różnymi rzeczami. Kiedy Eliza jest dzieckiem, czujny rodzic powinien zadbać, by miała koleżanki i żeby zbyt długo nie bawiła się sama.

Znak zodiaku imienia Eliza

Kiedy myślimy o imieniu Eliza, staje przed oczami chmurny Skorpion, mistyczne Ryby, albo perfekcjonistka ze znaku Koziorożca.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

264 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent