Weleda
Weleda Baby

Elżbieta - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Ela, Lusia, Luśka
Znaczenie : Bóg jest moją doskonałością lub: Bóg jest moją przysięgą
Planeta : Mars
Znane : Elżbieta Adamiak, Elżbieta Barszczewska, Elżbieta Jakubiak, Elizabeth Taylor, Elżbieta Zającówna, Elżbieta Zapendowska
Imieniny : 4 stycznia, 4 lub 8 lipca, 5 i 19 listopada (oraz kilka mniej popularnych)

Historia imienia

Hebrajskie imię Eliszeba nosiła matka Jana Chrzciciela, a więc bliska krewna Jezusa. Jest to jedno z tych imion, poprzez które dawni Izraelici czuli się szczególnie zobowiązani wobec Boga. Imię to brzmi jak uroczysta przysięga i nic dziwnego, że jego moc działa do tej pory! Niewiasty noszące to imię czują w sobie wewnętrzną siłę, szczególne powołanie czy też życiową misję do spełnienia. Czując poparcie sił niebieskich, wolą kierować niż słuchać, wydawać polecenia niż spełniać cudze. We wszystkim, co robią, chcą być doskonałe.

Znaczenie imienia Elżbieta

Bóg jest moją doskonałością lub: Bóg jest moją przysięgą.

Numerologia imienia Elżbieta

Wszystko to się zgadza z liczbą imienia, która wynosi JEDEN. Liczba ta bowiem oznacza samodzielność, indywidualizm i umiejętność zaczynania różnych rzeczy od początku. Również praktyczność i skuteczność działania to cechy jedynek.

Jaka jest Elżbieta?

Elżbiety właśnie takie są: w życiu instynktownie znają swój cel i idą do niego najkrótszą drogą. Nie zmieniają swojego zdania dla świętego spokoju i niechętnie zawierają kompromisy. Mają wiele energii, są niepokorne i nieustępliwe, i dają sobie radę na stanowiskach zwykle przeznaczonych dla „prawdziwych mężczyzn”. Nie przypadkiem najwybitniejszym władcą w dziejach Anglii była… królowa Elżbieta I, i to ona zbudowała Imperium Brytyjskie. Obecnie panująca Elżbieta II też nie ma wcale słabego charakteru. Nie należy sobie jednak wyobrażać Elżbiet jako tyranów. Elżbiety upierają się przy swoim zdaniu nie w imię własnego widzimisię, ale zwykle przyświeca im cel wyższy i szlachetne racje. Ich główną siłą jest sumienność, dokładność i perfekcjonizm. Ponieważ wiele wymagają od siebie, potrafią również innym stawiać wymagania. Z tego powodu łatwiej im działać samodzielnie lub kierować innymi, niż być od kogoś zależną. Także w rodzinie Elżbieta zwykle bywa „głową”, a nie tylko „szyją”. Dlatego jej wybrany powinien być mężczyzną wyrozumiałym, opiekuńczym i – to ważne – być pewnym własnej wartości, gdyż tylko ktoś taki może być oparciem dla Elżbiety.

Znak zodiaku imienia Elżbieta

Imię to najbardziej jest odpowiednie dla „twardych” znaków zodiaku, jak Koziorożec lub Baran. Dobrze też wykorzysta jego wibracje dziewczynka ze znaku Lwa, mała indywidualistka ze znaku Wodnika lub pełen energii Strzelec. Elżbieta ze znaku Skorpiona może przesadnie rozwinąć swoje marsowe cechy, a dziewczynki ze znaków Panny i Bliźniąt będą stale pewne, że coś wiedzą najlepiej. Mniej już to imię pasuje do dobrodusznych Raków, Wag i Byków. Zbyt często imię Elżbieta nadaje się Rybom – które pod jego wpływem mogą się czuć zobowiązane do bardzo ambitnych zadań, a przy tym nieco zagubione w życiu.

Znane osoby, których córki noszą imię Elżbieta:

Bronisław Komorowski

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

723 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent