Dobrawa

Dobrawa - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Dąbrówka, Dobrusia, Dobrawka
Znaczenie : las dębowy
Planeta : Słońce i Mars
Znane : żona Mieszka I
Imieniny : 15 stycznia
 

Historia i znaczenie imienia Dobrawa

Dobrawa to imię pochodzenia słowiańskiego. Istnieje kilka hipotez co do tego, skąd się to imię wzięło. Może pochodzić od słowa dąbrowa, czyli las dębowy. Może także znaczyć „czasem dobra, dość dobra” (jak w przypadku słów biaława czy zimnawa). Może to być również skrócona wersja imienia Dobrosława.

Imię to nosiła księżniczka czeska, która została żoną Mieszka I. Nazywana była Dąbrówką.

Numerologia imienia Dobrawa

Liczba imienia Dobrawa to numerologiczna JEDYNKA, pasująca do indywidualistów i pionierów.

Jaka jest Dobrawa?

Dobrawa jest kobietą niezależną i niezwykle ceniącą sobie wolność. Nie znosi ograniczeń i zazwyczaj zdobywa wszystko to, czego pragnie. Bywa roztrzepana i nazbyt rozrzutna, dość często ulega swoim kaprysom i zachciankom. Nie łatwo sprostać jej wymaganiom. Jest wybredna i trudno jej się dostosować do oczekiwań innych. Wytrwale dąży do celu, a jeśli coś jest dla niej ważne, to potrafi się znacząco poświęcić.

By ją polubić trzeba ją dobrze poznać, nie każdy jest w stanie obdarzyć ją sympatią. Może wydawać się zimna i powierzchowna, jednak przy bliższym poznaniu okazuje się ciepłą kobietą, dla której najważniejsze jest, by nie krzywdzić innych.

Jako dziecko Dobrawa również nie ukrywa i nie wstydzi się swojego zdania. Przez jej odwieczną niechęć do ograniczeń, ciężko jej podczas lat szkolnych. Siedzenie w jednym miejscu i słuchanie innych zdecydowanie jej nie sprzyja i jest sprzeczne z jej niezależną osobowością.

Znak zodiaku imienia Dobrawa

Imię Dobrawa najlepiej pasuje do znaków Barana, Lwa i Wagi, doskonale współgrających z jej charakterem i odwagą w działaniu.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie