UD

Damien - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Damienek
Znaczenie : "publiczny" albo "uzdrowiciel, lekarz"
Planeta : Wenus
Znane :
Imieniny : 23 lutego, 27 września

Historia i znaczenie imienia Damien

Imię Damien jest francuskim odpowiednikiem imienia Damian. Jest to imię pochodzenia greckiego, najprawdopodobniej pochodzi od słowa „damios”, znaczącego „publiczny” albo „uzdrowiciel, lekarz”. Tradycja chrześcijańska wiąże to imię z Damianem męczennikiem, który był lekarzem.

Numerologia imienia Damien

Liczbą imienia Damien jest SZÓSTKA – która jest liczbą łagodności, zgody i pokoju.

Jaki jest Damien?

Damien sprawia wrażenie cichego, powściągliwego i łagodnego. Nie jest szczególnie ekspresyjny, posiada doskonałą samokontrolę emocji. Jest jednak silnym, zdeterminowanym i godnym zaufania mężczyzną, któremu z pewnością można powierzyć odpowiedzialność. Damien jest atrakcyjny, pozostając przy tym prostym i naturalnym, choć bywa, że posiada potrzebę bycia adorowanym. Jest ciężko pracującym perfekcjonistą, niezwykle sumiennym i poważnie traktującym swoje życie zawodowe. Damien potrafi przewodzić grupie, ma doskonałe umiejętności organizacyjne, jest skuteczny, energiczny i zaradny. Powoli pnie się w górę, dzięki swojemu zaangażowaniu, wytrwałości i dyscyplinie. Jest uczciwym i szanowanym człowiekiem. Jest jednak dość zaborczy, pomimo swej hojnej natury.

Jako dziecko, Damien jest sympatycznym i miłym dzieckiem, który dorasta, nie stwarzając swoim rodzicom żadnych poważnych problemów. Jest opiekuńczym starszym bratem oraz zdyscyplinowanym uczniem w szkole.

Znak zodiaku imienia Damien

Do imienia Damien najbardziej pasuje znak zodiaku Waga, związany z równowagą i harmonią. Równie dobre jest to imię dla Raków, Koziorożców i Panien.

692 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent