Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Bachus - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Bakchos, Bachusek
Znaczenie : od słowa "wykrzykiwać"
Planeta : Neptun i Uran
Znane : Święty Bakchus
Imieniny : 7 października i 15 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Bachus

Bachus, znany również jako Bakchus, to imię pochodzenia greckiego, wywodzące się od słowa oznaczającego „wykrzykiwać”. Zwał się tak bóg rzymski, będący odpowiednikiem greckiego Dionizosa, czyli boga wina. Był on inspiracją dla wielu malarzy i rzeźbiarzy, w tym Michała Anioła, Caravaggia czy Rubensa.

W kościele katolickim także wspomina się świętego Bakchusa, wraz ze świętym Sergiuszem, będącymi chrześcijańskimi męczennikami.

Numerologia imienia Bachus

Liczba imienia Bachus to numerologiczna DZIEWIĄTKA, pasująca do osób podporządkowanych wielkiej idei.

Jaki jest Bachus?

Bachus doskonale odnajduje się w towarzystwie, wśród ludzi czując się jak ryba w wodzie. Jeśli nagle wchodzi w tłum nieznanych mu osób, to już po chwili jest w centrum zainteresowania. Ma niezwykłą śmiałość, która bardzo pomaga mu w zjednywaniu sobie znajomych. Rzadko kiedy jest sam, nie bardzo wie, co wtedy ze sobą zrobić.  Właściwie, jeśli tylko może – nie wraca do domu, a oddaje się życiu towarzyskiemu.

Czasem bywa wybuchowy i niecierpliwy, dość łatwo wyprowadzić go z równowagi. Jest osobą głośną, ściągającą na siebie wzrok i uwagę innych osób. Znajomi Bachusa rozpoznają go już z daleka, gdy się tylko zbliża.

W szkole jako dziecko, często wyrywa się niepytany do odpowiedzi, trudno mu usiedzieć w jednym miejscu. Jest bardzo dobry w sporcie, wyróżnia się swoją szybkością i siłą. Przez swoją aktywność często jednak pozostałe przedmioty sprawiają mu trudność, gdyż zwyczajnie się nudzi na lekcjach.

Znak zodiaku imienia Bachus

Imię Bachus najlepiej pasuje do znaków Skorpiona i Wodnika, doskonale współgrających z jego charakterem.

415 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent