Weleda
Weleda Baby

Aurora - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Aurorka
Znaczenie : jutrzenka
Planeta : Księżyc i Wenus
Znane : Aurora Cunha, Aurora von Königsmarck
Imieniny : 20 października

Historia imienia Aurora

Imię wywodzi się z mitologii rzymskiej, w której Aurora była boginią zorzy polarnej, blasku i świtu. W starożytnej sztuce jest najczęściej przedstawiana w szafranowej sukni, na rydwanie zaprzężonym w dwa konie. Jej odpowiednik w mitologii greckiej to bogini Eos. Imieniem Aurora nazwano także planetoidę oraz rosyjski krążownik Floty Bałtyckiej.

Znaczenie imienia Aurora

W języku łacińskim Aurora oznacza „jutrzenka”.

Numerologia imienia Aurora

Imię Aurora to numerologiczna DWÓJKA, a więc spokój, praktyczne podejście i doskonałe radzenie sobie w świecie dóbr materialnych.

Jaka jest Aurora?

Aurora jest obdarzona cechami, które łatwiej przypisać mężczyznom niż kobietom. Jest pełna energii, śmiała i autorytarna. Raczej egocentryczna, głównie troszczy się o samą siebie. Świetnie radzi sobie z naukami ścisłymi, jej umysł jest analityczny i nastawiony na szukanie rozwiązań. Jej działania są zawsze przemyślane, nie rzuca się w wir impulsywnych poczynań. Jest to kobieta aktywna, zdeterminowana i sprytna. Jej marzeniem jest mieć wpływ na innych, być żyjącym przykładem osoby, którą ludzie będą podziwiać. W życiu miłosnym szuka mężczyzny inteligentnego, o odpowiednim statusie materialnym. Jej natura jest raczej dominująca, więc partner musi się albo podporządkować, albo być jeszcze bardziej dominujący.

Jako dziecko Aurora ma skłonności do gniewu i jego manifestacji. Bywa zazdrosna i domaga się wyłączności. Już od małego wie, czego chce i jak to uzyskać.

Znak zodiaku imienia Aurora

Do znaków, który najbardziej pasuje do imienia Aurora, należy Byk – niedający się ponieść emocjom i twardo stąpający po ziemi.

Gwiazdy i znane osoby, które nadały swojej córce imię Aurora:

Eros Ramazzotti

872 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent