UD

Aron - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Aaron, Aronek
Znaczenie : oświecony, wywyższony
Planeta : Jowisz i Merkury
Znane : Aaron Carter, Aaron Johnson, Aaron Lennon, Aaron Neville, Aron Nimzowitsch, Aaron Paul, Aron Ralston, Aaron Cel
Imieniny : 2 kwietnia, 13 maja, 1 lipca, 9 października

Historia imienia

Imię Aron ma korzenie hebrajskie. Pojawia się w Biblii, a konkretnie w Starym Testamencie, gdzie nosił je starszy brat i pomocnik Mojżesza i Miriam, będący będący pierwszym dziedzicznym arcykapłanem z pokolenia Lewiego. Inna forma imienia to także Aaron, a wersja arabska to Harun i Haroun.

Znaczenie imienia Aron

Imię Aron pochodzi od hebrajskiego „Aharon”, co oznacza „oświecony, wywyższony”.

Numerologia imienia Aron

Zgodnie z numerologią, imieniu Aron odpowiada liczba TRZY.

Jaki jest Aron?

Aron jest człowiekiem szczególnie rygorystycznym, męskim i magnetycznym. Lecz podczas gdy jest gwałtowny, asertywny, niecierpliwy i o dość silnym charakterze, jest równie zdolny do życzliwości i czułości. Z pewnością nie brak mu oleju w głowie, szczególnie, gdy chce się komuś przypodobać lub uwieść. Jest dość zmienny – większość czasu jest uprzejmy, troskliwy, kurtuazyjny i pomocny, by nagle być opanowanym przez gniew i złość, zazwyczaj powodowane obroną własną lub odbieraniem błędnej krytyki (Aron nie może przejść obojętnie obok niesprawiedliwości czy niesłusznych osądów). Jest wymagającym perfekcjonistą, rzadko przebacza złamaną obietnicę, nieuczciwość czy złośliwość.

Jako dziecko bywa niezwykle wrażliwy, obdarzony wyobraźnią, ogromnie chłonny i podatny wpływom, szczególnie matki. Ważne jest, aby wzmacniać jego pewność siebie i zachęcać do ćwiczeń fizyczny, szczególnie do sztuk walki, gdzie może wykazywać się dużym talentem.

Znak zodiaku imienia Aron

Dla takiego człowieka jak Aron, najbardziej pasujące znaki zodiaku to Bliźnięta, Strzelec, Wodnik oraz Ryby, pasujące do wszechstronności tego imienia.

Gwiazdy i sławne osoby, które dały synowi imię Aron:

Maria Seweryn (Aaron)

789 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent