Mojżesz
UD

Mojżesz - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Mojżeszek, Mojżeszy
Znaczenie : od słowa wyciągać, wyjmować
Planeta : Księżyc i Jowisz
Znane : Mojżesz Pelc, Mojżesz Mendelssohn, Mojżesz Majmonides, Mojżesz Schorr
Imieniny : 7 lutego, 18 lutego, 28 sierpnia, 4 września, 4 listopada i 25 listopada

Historia imienia

Mojżesz jest imieniem pochodzenia hebrajskiego, wywodzi się od jednego z bardziej znanych biblijnych patriarchów. Jest imieniem popularnym szczególnie wśród Żydów. W kościele katolickim istniało kilku świętych o tym imieniu.

Znaczenie imienia Mojżesz

Imię pochodzi od słowa „wyciągać, wyjmować”, ponieważ zgodnie z biblijnym Starym Testamentem, Mojżesz został wyciągnięty z rzeki Nil przez córkę faraona.

Numerologia imienia Mojżesz

Liczba imienia Mojżesz t to numerologiczna SZÓSTKA. Jest to liczba charakterystyczna dla osób biegłych w negocjacjach i dyplomacji.

Jaki jest Mojżesz?

Aura powściągliwości, rezerwy i dystansu otacza tego raczej tajemniczego człowieka. Mojżesz dojrzewa z twardą powłoką zewnętrzną, która chroni jego wrażliwość i wysoce emocjonalną wewnętrzną naturę, wyposażając go w spokojną i flegmatyczną prezencję, która w rzeczywistości ukrywa wysoki stopień nerwowości. Jest to więc delikatne i kochające stworzenie, które ponad wszystko stara się chronić. Istnieje duża szansa, że wybierze oryginalną drogę prowadzącą do zdobycia wiedzy i mądrości – na pewno jest skłonny rozważać tajemnice filozoficzne, metafizyczne i religijne, a to dzięki jego naturalnie dociekliwemu i dość niespokojnemu umysłowi. Często bywa samoukiem, może wykazywać zainteresowanie ruchami społecznymi i humanitarnymi, w których mógłby pełnić rolę doradcy lub przewodnika. Preferuje odizolowane i spokojne miejsca, woli wybrać mniej lub bardziej rutynowe życie, zapewniające mu bezpieczeństwo, którego tak pragnie.

Jako dziecko, Mojżesz jest również bardzo wrażliwy i pragnie zniknąć w swojej skorupce, jeśli tylko wydarzy mu się najmniejsza krzywda. Jego emocjonalne środowisko ma kluczowe znaczenie dla jego rozwoju.

Znak zodiaku imienia Mojżesz

Imię Mojżesz pasuje do osób urodzonych w znaku Byka, Raka i Skorpiona, które są charakterystyczne dla osób miłujących spokój.

246 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent