Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Archibald - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Archi, Archibaldek
Znaczenie : prawdziwy, autentyczny
Planeta : Saturn i Wenus
Znane : Archibald Campbell, Archibald Alec Leach (Cary Grant)
Imieniny : 27 marca
 

Historia i znaczenie imienia Archibald

Archibald pochodzi z języka germańskiego, składa się z dwóch elementów: ercan, co oznacza „prawdziwy, autentyczny” oraz bald , czyli „śmiały, odważny”. W średniowiecznej Europie imię to miało oznaczać siłę i solidność wiary chrześcijańskiej. Formą oboczną imienia Archibald jest Erchembod lub Erchembald. W Polsce występowały także formy: Archibald, Archambałt, Archambuł, Erkinbold i Erkambaldus. Archibald nie jest już modnym imieniem, ale jego zdrobnienie Archie jest zaskakująco popularne w Anglii i Szkocji. W Polsce w 2018 roku imię to nadano jedynie dwóm chłopcom.

Numerologia imienia Archibald

Liczba imienia Archibald to numerologiczna CZWÓRKA, opisująca osoby zdyscyplinowane i odpowiedzialne.

Jaki jest Archibald?

Archibald jest osobą, która przestrzega zasad, wierząc, że to one nadają światu ramy i porządek. Jest dobrze ułożony i zdyscyplinowany. Można go uznać za osobę raczej konserwatywną, stroniącą od szaleństw. Archibald jest poważny i spokojny, a do tego punktualny i schludny. Można na nim polegać – jego bliscy czy przełożeni nigdy się na nim nie zawiedli. Wyróżnia się dobrą organizacją i skrupulatnością. Jest przy tym odrobinę powolny, ale wynika to z tego, że lubi wszystko dobrze i z rozmysłem zaplanować. W działaniu na pierwszym miejscu stawia rozsądek, dlatego Archibald pewnych rzeczy po prostu nie robi – niektórzy mogą go posądzać przez to o strachliwość, jednak jest to zwyczajna roztropność. Archibald jest niezwykle lojalnym i wiernym przyjacielem.

Znak zodiaku imienia Archibald

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Archibalda to Waga i Wodnik, które najlepiej współgrają z jego spokojnym i zrównoważonym charakterem.

655 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent