Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Apolonia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Pola
Znaczenie : należąca do Apolla
Planeta : Mars i Księżyc
Znane : Apolonia Chałupiec, Apolonia Raksa, Apolonia Ponińska
Imieniny : 9 lutego
 

Historia imienia i znaczenie imienia Apolonia

Imię Apolonia to imię greckie, oznaczające osobę należącą do boga Apolla. W Polsce jest znane od XIV wieku. W 2018 roku imię to nadano 292 nowo narodzonym dziewczynkom. Od imienia Apolonia pochodzi zdrobnienie Pola, które rozwinęło się w oddzielne imię. Męski odpowiednik imienia Apolonia to Apoloniusz.

Numerologia imienia Apolonia

Imię Apolonia to numerologiczna JEDENASTKA, liczba mistrzowska, pasująca do osób odkrywczych i nowatorskich.

Jaka jest Apolonia?

Apolonii trudno jest usiedzieć w jednym miejscu. Co chwilę przychodzi jej do głowy nowa myśl czy pomysł do zrealizowania. Jest niezwykle kreatywna i energiczna. Wręcz kolekcjonuje nowe doświadczenia, jest przy tym empatyczna i wyróżniająca się życiową mądrością. Apolonia potrafi doskonale wyczuć, co dana osoba ma na myśli i jak się czuje. Dzięki tej umiejętności z łatwością zjednuje sobie ludzi. Wyróżnia się silną intuicją, której głosu nie powinna bagatelizować przy podejmowaniu decyzji. Apolonia to także bardzo wrażliwa emocjonalnie osoba, choć przy tym jest silna psychicznie i trudno ją zranić czy zmanipulować. Bywa, że łatwo się rozprasza i niecierpliwi, szczególnie, jeśli do głowy wpada jej kolejny pomysł, a jeszcze nie zrealizowała poprzedniego. Przez to jej życie czasami jest chaotyczne i kiepsko zorganizowane. To jednak nie przeszkadza Apolonii w działaniach – z których w zasadzie poprzez każde potrafi osiągnąć wyróżniający ją sukces.

Znak zodiaku imienia Apolonia

Imię Apolonia pasuje do osób spod znaku Strzelca i Ryb, które najlepiej współgrają z jej charakterem i bogatym światem duchowym.

230 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent