Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Aneta - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Anetka
Znaczenie : zdrobnienie od Anny
Planeta : Wenus
Znane : Aneta Kręglicka, Aneta Todorczuk-Perchuć
Imieniny : 13 czerwca, 26 lipca

Historia imienia

Imię Anna (którego liczba równa się TRZY) uległo u nas potrojeniu: oprócz samej Anny jest jeszcze Hanna (ósemka) oraz Aneta (siódemka). W ten sposób miłośnicy tego imienia mają je w trzech wersjach, każde przeznaczone dla innego charakteru i innego rozkładu planet w horoskopie. Imię Aneta bowiem, inaczej niż Anna i Hanna, naładowane jest pewną dawką arystokratycznego dostojeństwa i wręcz zmusza do przestrzegania dobrych manier, do właściwego zachowania się przy stole i na konnych wyścigach; uczy szacunku wobec starszych krewnych i zaufania do porządku świata.

Znaczenie imienia Aneta

Aneta – zdrobnienie od Anny.

Numerologia imienia Aneta

Liczba imienia, SIEDEM, sprawia, że Anetom nie są obce rozmaite intelektualne uzdolnienia, zamiłowanie do nauki i naturalne dążenie do doskonałości.

Jaka jest Aneta?

Imię to powstało we Francji i swoim charakterem przypomina znak Wagi, jeden z tych znaków zodiaku, które określają francuski charakter narodowy. Nic dziwnego, że Anety chętnie uczą się języka francuskiego i francuskiej kuchni, a w Paryżu czują się jak u siebie w domu. Zarazem imię to sprawia, że Anety wcale nie są ponure ani zatroskane, przeciwnie, potrafią się bawić i pierwsze są do tańca.

Znak zodiaku imienia Aneta

Znak zodiaku, dla którego to imię jest najbardziej zalecane, to, jak już powiedziano, Waga. Dobrze również będzie to imię współbrzmieć z dwoma innymi znakami, które mają coś wspólnego z Francją – chodzi o znaki Lwa i Wodnika. Także dla Byka to jest dobre imię; dla Bliźniąt oraz dla Strzelca, Barana i Ryb. Dla Koziorożca, Skorpiona i Panny dźwięczeć będzie może nazbyt figlarnie.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

189 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent