Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Hanna - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Hania, Hanka
Znaczenie : łaska lub wdzięk
Planeta : Saturn i Mars
Znane : Hanna Bakuła, Hanna Banaszak, Hanka Bielicka, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Hanna Gucwińska, Hanna Krall, Hanka Ordonówna, Hanna Ożogowska, Hanna Suchocka, Hanna Śleszyńska
Imieniny : 26 lipca (zobacz też: Anna)

Historia imienia

Imię Hanna to jakby bliźniacza siostra Anny. Oba imiona pochodzą od tego samego hebrajskiego słowa hannah znaczącego „łaska” lub „wdzięk”, albo „pełna łaskawości (wdzięku)”. Różnica jednej litery sprawia jednak, że imię to inaczej brzmi i inaczej działa na podświadomość. Wyrazem tego są różne liczby obu tych imion w numerologii.

Znaczenie imienia Hanna

Hanna = łaska lub wdzięk.

Numerologia imienia Hanna

Hanna ma liczbę OSIEM, a ósemka to liczba ludzi twardych, ambitnych i zdyscyplinowanych. Zgodne jest to z obserwowanym faktem, że Hanny mają inny charakter niż Anny. O ile więc Anny są miłe, ciepłe, prostoduszne, a często nieco naiwne, o tyle Hanny bywają sztywne, oficjalne i podkreślają swoje znaczenie.

Jaka jest Hanna?

Niewątpliwą zaletą kobiet o tym imieniu jest wrodzona odpowiedzialność i troska, z jaką odnoszą się do otoczenia. Na pewno bardziej niż Anny się wszystkim przejmują. Lubią działać w trudnych warunkach i nie cenią sobie tego, co im łatwo przychodzi. Często też wydaje im się, że lepiej się na czymś znają od innych i usiłują naprawiać czyjeś życie. Ale to właśnie Hanny robią kariery w urzędach i na różnych wysokich stanowiskach, gdzie w cenie jest dyscyplina i umiejętność odpowiedniego wchodzenia w społeczne role. (Wszystko to jest zgodne z duchem ósemki).

Znak zodiaku imienia Hanna

Które znaki zodiaku najlepiej odpowiadają charakterem Hannie? Przede wszystkim ambitny Skorpion, zdolny do abstrakcyjnego myślenia Wodnik i odpowiedzialny Koziorożec. Również często Hanną (a nie Anną) nazywają się panie ze znaków Strzelca i Lwa oraz Barana i Panny. Pozostałe wolą imię Anna.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Hanna:

Paweł Kukiz

Dorota Gardias

Barbara Kurdej – Szatan

Wiktor Zborowski

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

600 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent