Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Amira - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Amirka, Amircia
Znaczenie : księżniczka
Planeta : Księżyc i Jowisz
Znane : Amira Willighagen, Amira Dotan, Amira Verde
Imieniny :
 

Historia imienia i znaczenie imienia Amira

Amira to imię pochodzenia arabskiego, żeńska forma imienia Amir, oznaczającego „książę, władca”. Amira znaczy więc „księżniczka„. W języku hebrajskim amira oznacza „wierzchołek drzewa”. Alternatywnie to słowo tłumaczy się jako „ten, kto mówi” lub „elokwencja”. Amira (lub Ameera) to bardzo popularne imię w całym świecie arabskim. W Europie imię to jest najbardziej popularne na Węgrzech i w Holandii, a także we Francji. W Polsce w 2018 roku nadano je jedynie 5 dziewczynkom.

Numerologia imienia Amira

Imię Aurelia to numerologiczna SZÓSTKA, pasująca do osób oddanych rodzinie i bliskim.

Jaka jest Amira?

Amira najlepiej czuje się w domu. Nie jest zbytnią duszą towarzystwa, męczą i przytłaczają ją miejsca z dużą ilością ludzi. Za to doskonale odnajduje się na łonie rodziny, dbając i dogadzając swoim bliskim. Niezwykle ważna jest dla niej pielęgnacja domowego gniazdka, a także pozytywna, wzmacniająca energia panująca w domu. Jest troskliwa i opiekuńcza, choć bywa przy tym przewrażliwiona i nazbyt narzucająca swoją opiekę, co bywa męczące. Lubi też mieć wszystko pod kontrolą, w tym zachowanie najbliższych. Amira jest emocjonalna i dość łatwo ją urazić. Jest przy tym pamiętliwa, więc każdą urazę zachowuje w sobie, z trudnością odnajdując przebaczenie. To odpowiedzialna osoba, podchodząca do swoich obowiązków sumiennie i poważnie, musi przy tym jednak uważać, by nie popadać w obsesje i nadmierne kontrolowanie. Często wyróżnia się zdolnościami artystycznymi, które powinna w sobie pielęgnować.

Znak zodiaku imienia Amira

Imię Amira pasuje do osób spod znaku Byka i Skorpiona, które najlepiej współgrają z jej charakterem i wibracjami numerologicznej Szóstki.

703 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent