Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Ambrozja - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Ambrosia, Brożka
Znaczenie : boska, nieśmiertelna
Planeta : Jowisz i Merkury
Znane :
Imieniny : 7 grudnia

Historia i znaczenie imienia Ambrozja

Imię Ambrozja pochodzi z języka greckiego, od słowa ambrósios, znaczącego „boski, nieśmiertelny”. Męski odpowiednik imienia to Ambroży.

Numerologia imienia Ambrozja

Ambrozja to numerologiczna PIĄTKA.

Jaka jest Ambrozja?

Pod spokojną powierzchnią kobiety nieśmiałej, a wręcz zakompleksionej, skrywa się oryginalny, wymagający, analityczny i krytyczny umysł. Ambrozja jest skłonna do sceptycyzmu, który daje jej raczej czarne poczucie humoru. Odrobinę poza schematami, może sprawiać wrażenie lekko dziwnej czy ekscentrycznej. Bezpieczeństwo, stabilizacja i komfort kłócą się z jej niespokojną naturą, szybko nudzi ją codzienna rutyna. Zawsze się spieszy, choć zazwyczaj działa w tempie wolniejszym niż rzeczywiście by mogła. Jednego dnia jest zapracowaną mrówką, by innego być szalonym konikiem polnym. Jest komunikatywna, a czasem wręcz lubi odrobinę hulaszczy tryb życia. Docenia też chwile spędzone samotnie na spokojnej refleksji. Bywa tak często poważna, jak równie zabawowa i ciesząca się przyjemnościami. Może być lekka i zabawna, a w innym momencie sprawiać wrażenie głębokiej i tajemniczej.

Jako dziecko, najlepiej mieć ją na oku, by upewnić się, że nie spędza zamknięta w swym pokoju zbyt dużo czasu. Warto ją odrobinę popchnąć do rozwijania umiejętności społecznych poprzez zabawę z innymi dziećmi. Jest zdrowie może być dość wątłe, dlatego warto zapewnić jej adekwatny, zdrowy wysiłek fizyczny i dużo relaksu, które mają kluczowe znaczenie dla jej dobrego samopoczucia.

Znak zodiaku imienia Ambrozja

Anastazja to imię pasujące do znaków Bliźniąt, Strzelca, Wodnika oraz Ryb.

846 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent