Weleda
Weleda Baby

Aldona - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Aldonka
Znaczenie : niejasne
Planeta : Wenus i Saturn
Znane : Aldona Jankowska, Aldona Orman
Imieniny : 10 września, 11 października

Historia imienia

Imię Aldona pochodzi z Litwy: tak miała na imię litewska księżniczka, która pod imieniem Anna została poślubiona Kazimierzowi Wielkiemu. Jednakże imię to nie ma litewskiego brzmienia i jego właściwe pochodzenie nie jest znane. Spopularyzował to imię Adam Mickiewicz. Aldona – w poemacie „Konrad Wallenrod” – to imię młodziutkiej żony bohatera, który ją porzucił – wcale nie dla kochanki, ale po to, aby knuć zemstę na Krzyżakach. Aldonę poznajemy jako pustelnicę, która dobrowolnie w wieży zamknęła się przed światem. Ale przecież w swojej pustelni Aldona do końca kocha Konrada. Smutną pieśnią o Aldonie i Konradzie i o śmiertelnych zapasach Litwy i Krzyżaków Mickiewicz wyciskał łzy swoim czytelnikom.

Znaczenie imienia Aldona

Znaczenie niejasne.

Numerologia imienia Aldona 

Czy ta romantyczna tradycja ma do dziś wpływ na Aldony? – bo z drugiej strony liczbą tego imienia jest TRÓJKA, liczba talentów i sukcesów.

Jaka jest Aldona?

Z tych danych można wnioskować, że Aldony są osobami niezależnymi, które śmiało idą przez życie własną drogą. Gdy potrzeba, potrafią nie ulegać modom i wpływom otoczenia i patrzą na świat z wysoka – z szerokiej perspektywy, jak Mickiewiczowska Aldona z okien swojej wieży.

Znak zodiaku imienia Aldona

Imię Aldona najbardziej jest odpowiednie dla tych znaków zodiaku, którym właściwa jest duma i niezależność – a więc (przede wszystkim) dla Koziorożców; także dla Wodników i Lwów. W drugiej kolejności dobrze współbrzmią z tym imieniem znaki, w których silny wpływ ma Wenus, a więc Byk, Waga i Ryby. I przeciwnie, raczej nie polecamy imienia Aldona znakom Marsa: Baranom i Skorpionom.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

597 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent